Lupice izjednačile u finalnoj seriji

U drugom susretu finala Prvenstva Hrvatske za žene, igračice Novog Zagreba su na svom parketu anulirale prednost Gospićanki.

Novi Zagreb-Gospić 69:58 (19:8, 39:22, 59:41)

Novi Zagreb: Mitchell 15, Mazić 14, Williams 10, Vrdoljak 7, Jurić 7, Pavetić 5, Bedalov 4, Marin 3, Butina 2, Čačić 2
Gospić: Jurčević 13, Keith 12, Salopek 11, Bosilj 11, Bura 5, Badanjak 4, Dover 2

Susret je otvoren s serijom od 9:0 za domaću ekipu što je uvelike odredilo nastavak susreta. Ni do kraja četvrtine gošće nisu pronašle svoju igru iz prvog susreta te je rezultat nakon prvih deset minuta iznosio 19:8.

I druga četvrtina je nastavljena u istom ritmu. Lupice su gradile svoju prednost iz minute u minutu. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 39:22.

I onda u početku treće četvrtine uslijedio je bljesak igračica Gospića koje su s četiri trice ( po dvije Monika Bosilj i Chevon Keith) te nakon zabijena oba slobodna bacanja Martine Dover došle na 41:36. Do tad jedina dva poena za Novi Zagreb je zabila Matea Vrdoljak. I to je bilo sve od Gospića za ovaj susret. Uslijedila je nova serija Lupica od 15:0 koja je prelomila pitanje pobjednika u ovom susretu.

Posljednja četvrtina je donijela odrađivanje posla s domaće strane u kojoj su gošće smanjile svoj zaostatak te je na kraju semafor pokazivao 69:58.

U domaćim redovima najbolje su bile Leilani Mitchell s 15 poena, Mirna Mazić s 14 te Latoya Williams s 10 poena i 13 skokova dok su kod gošći Ivana Jurčević s 13, i Chevon Keith s 12 bile najefikasnije.