Lupice nastavljaju seriju pobjeda

Košarkašice Novog Zagreba nastavljaju besprijekornu seriju u MEL-u. I u petom kolu bile su uspješne, a ovaj put su igrale protiv jedne od glavnih kandidatkinja za naslov prvakinja sastava PINKK-a iz Pečuha…

Prva velika utakmica u MEL-u je iza sastava Vladimira Ivankovića i odrađena je na zadovoljavajući način. Mađarski PINKK nije iznenadio u Zagrebu, upisao je poraz 67:56.

Presudila je druga četvrtina koju su hrvatske predstavnice dobile s čak 23:6, odličnom obranom slomile Mađarice i riješile sve dvojbe. U nastavku susreta rutinirano su čuvale stečenu prednost te mirno slavile.

Svoju ponajbolju utakmicu u dresu Novog Zagreba odigrala je Španjolka Lucila Pascua s ubačenih 14 poena i uhvaćenih devet skokova dok je igrom odlično dirigirala Iva Ciglar koja je ubilježila 15 poena i šest asistencija.
U gostujućem sastavu Amerikanka Aulani Sinclair, donedavno zvijezda sveučilišta Indiana, bila je najbolja s 18 poena, a Britanka Louella Tomlinson je uhvatila 15 skokova.

“PINKK Pecsi je u ovom trenutku najbolja mađarska ekipa, i zasluženo je u samom vrhu ove lige. Način igre koji njeguju i koji su suci u ovom dvoboju dopustili, dakle igra gotovo na rubu tučnjave, prisilila je moje igračice da odigraju na isti način. Trebalo nam je 3-4 minute da se adaptiramo, i zato je protivnik napravio 9-0. Čim smo počeli igrati “kak se spada”, napravili smo seriju od 37-13, zaključili poluvrijeme sa 15 razlike i zapravo zatvorili utakmicu.

Odluka o tome da imamo veli broj kvalitetnih igrača ovdje se pokazala opravdanom, jer uvijek netko iskoči – danas su to bile Karčić i Pascua. Lisa je odigrala fenomenalnu obranu, osvojila nam je 15 lopti (10 skokova i 5 ukradenih), iz kojih smo imali dosta lakih poena u drugoj četvrtini. Zabila je i presudnu tricu, i kad bi birao igrača utakmice onda bi to bila Lisa. Lucy Pascua je uzela svoj teret ispod koša, i napravila ono što se od nje i očekuje. Zadovoljan sam pobjedom, vjerujem da su i gledatelji uživali u jednoj pravom, tvrdoj utakmici. Još bih se na kraju želio zahvaliti našim najmlađim članicama, koje su zdušno navijale za svoje starije kolegice i nadglasavale brojnu skupinu mađarskih navijača.” – ocijenio je utakmicu Ivanković.

Novi Zagreb u subotu očekuje put u Zadar, u utorak u Šibenik na uranjenu utakmicu 4. kola A1 lige, a za vikend će zagrebačka publika moći vidjeti dva derbija. Jedan je onaj MEL-a, jer u goste Lupicama u subotu dolazi jedna od najboljih europskih ekipa, Good Angels Košice, koja je višestruki prvak Slovačke i polufinalist Eurolige (na kraju su bili četvrti), a u nedjelju dolazi Rockwool Pula, pojačana s dvije bivše novozagrebašice, Pačkovski i Bedalov.