Medveščak pobijedio Celjanke

Pobjedom na svom terenu na Pešćenici 68:58 Medveščak se uspio revanširati ekipi Athlete Celje za poraz 74:61 koji su prije nekoliko dana doživjele u Celju.

Vidjelo se odmah u prvoj četvrtini utakmice da su Celjanke duže u trenažnom ciklusu, da su fizički spremnije i u prvoj četvrtini su još uvijek dovoljno neuigranom Medveščaku lako dolazile do koša i poentirale.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno različit omjer snaga na terenu. Medekice su kao preporođene uzele konce u svoje ruke te preko izvrsne Ive Borović sa tri pogođene trice, Marije Radoš sa dvije te Ive Todorić i Petre Perić sa po jednom pogođenom tricom, Medveščak je anulirao veliki zaostatak od 17 koševa i od rezultata 54:54 angažiranom igrom prešao u vodstvo koje je u odličnoj četvrtoj četvrtini samo još dodatno povećavao.

Slijedeću pripremnu utakmicu Medveščak igra u srijedu protiv Triglava iz Kranja na Pešćenici.

Medveščak – Athlete Celje 68:58 (11:28, 23:36, 41:46)

MEDVEŠČAK: Begić 6, Perić 3, Džankić 4, Tikvić 8, Borović 20, Šeda 3, Todorić 7, Kalebić, majstorović 6, Radoš 9, Premasunac 2, Jurjević.
ATHLETE CELJE: Abramovič 7, Gabrovšek, Orozović 18, Potočnik 4, Gajić 20, Macura, Lisec 8, Ocvirk 1, Dimec, Bošnjak