Mladi Ivica Zubac predvodio Goricu u pobjedi protiv Kaštela

U utakmici s puno koševa rekordan učinak u A1 ligi imao je mladi centar Cibone Ivica Zubac (1997), novi štićenik agencije BeoBasket Miška Ražnatovića. Zubac se tako pridružio svom vršnjaku Ante Toni Žižiću o čijoj će karijeri također brinuti ovaj beogradski menadžer.

Zubac je završio utakmicu s 24 poena, uz stopostotni učinak šuta. Za dva je imao 10/10, a iz slobodnih bacanja 4/4 što mu je donijelo valorizaciju 31. Uz njega, vrijednoj pobjedi Gorice najviše je doprinio skoro 20 godina stariji Bariša Krasić s 23 ubačaja. Na drugoj strani šest igrača u ekipi Stipe Bralića je imalo dvoznamenkasti učinak, a ponajbolji je bio Ivan Jukić (18p, 27val).

Presudnu prednost gosti su napravili u prvom poluvremenu, na odmor su otišli s 11 koševa viška. U trećoj četvrtini Goričani su održali razliku, a u posljednjoj su uspjeli doći do pobjede.

U 35. minuti su se raspucali Hrvoje Oršulić i Jukić, njihovim tricama te košem Nikole Došena minutu kasnije Kaštelani su došli sasvim blizu izjednačenja (87:89). Ipak Krasić uzvraća tricom, a Antonio Kuga pogađa slobodna za mirniju završnicu.

Ovim porazom Ribola je izgubila i matematičke izglede za Ligu za prvaka, dok je Gorica još uvijek u igri. Za nastavak prvenstva sa ABA ligašima treba pobijediti sve tri preostale utakmice (Split, Vrijednosnice, Jolly), a sinjski Alkar bi morao izgubiti danas u Šibeniku, na gostovanju kod Zagreba i Zaboka te kod kuće protiv Kaštela.

Ipak, sasvim izgledno je da ćemo ove dvije ekipe gledati u Ligi za ostanak. U natjecanju u kojemu prvo mjesto ništa posebno ne znači, a opstanak će osigurati prije prvog kola.