Mravima nedjeljna matineja protiv Gorice

Gorica je protiv Zagreba upisala četvrti poraz u nizu i sada su joj šanse da bude među prvih pet ekipa bitno smanjene. S druge strane, Zagrebaši su osigurali plasman u Ligu za prvaka i do kraja im ostaje utrka za titulu prvaka ovog dijela prvenstva.

Mladi Cibonin centar Ivica Zubac (1997) je otvorio utakmicu s četiri poena, nakon njega poentirali su Marko Petrović i Dominik Herendić (trica) da bi Zubac povisio u trećoj minuti na 11:4 za goste iz Velike Gorice. S dvije uzastopne trice Hrvoja Vučića domaćin brzo hvata priključak, a prednost Zagrebu donosi centar Miralem Halilović. Do poluvremena se razigrao i Luka Božić koji je u 10. minuti postavio rezultat 29:17 za Mrave iz Trnskog.

U nastavku domaćin kontrolira igru i rezultat koji do 35. minute održava na dvoznamenkastom višku. Tricama Ivana Majcunića i Roke Rogića momčad Zvonimira Kovačevića nakon dugo vremena dolazi na manje sedam poena zaostatka (85;78) i do dvije minute prije kraja prijeti da se potpuno vrati u utakmicu. Pobjedu svojoj ekipi tricom osigurava Božić, a potvrđuje ju novim dalekometnim ubačajem Domagoj Vuković. Konačnih 97:85 zakucavanjem postavlja Pavle Marčinković.

Momčad Danijela Jusupa je dominirala ispod obruča, na kraju utakmice imali su 12 skokova više, a čak 11 u napadu. Za te brojke najzaslužniji su Halilović koji je uz 26 poena dodao 9 skokova i 7 asistencija te Vuković s duplim učinkom od 15 koševa i 10 skokova. Pohvale idu i mladom Božiću, ubacio je 23 poena uz šut za tri 5 od 6.

Kod poraženog najučinkoviti je bio Marko Petrović. Upisao je 20 poena uz 100 % šut za dva poena, dok je iza linije 6,75 imao loš postotak, kao i ostatak momčadi. Istaknimo dobar učinak od 15 poena i osam skokova mladog Zubca. Njega ćemo već večeras imati priliku gledati u Domu sportova u utakmici ABA lige njegove Cibone protiv Cedevite. U odsustvu povrijeđenog Marka Jagodić-Kuridže sigurno će dobiti pristojnu minutažu kako bi odmorio svog juniorskog suigrača Antu Tonija Žižića.

Zagreb u sljedećem kolu igra derbi u Rijeci protiv Kvarnera dok Gorica dočekuje Zabok.