Mulaomerovićev ispad na turniru u Puli

Deseti, jubilarni, memorijal Josip Joža Sever je na kraju upropastio ispad trenera Slobode iz Tuzle Damira Mulaomerovića. U finalnoj utakmici protiv Kvarnera je odbio u 18. minuti napustiti parket nakon isključujuće odluke sudaca. Ni molbe domaćina nisu rodile plodom tako da je mnogo uloženog truda u ovaj Memorijal zatamnjeno ovim potezom.

Kvarner 2010 – Sloboda 46:38 (24:27, prekid u 18. minuti)

Kako navode službene stranice organizatora, neslavnom završetku 10. Memorijalu Josip Joža Sever je prethodio Mulaomerovićevo razračunavanje sa sudačkom trojkom.

Proslavljeni košarkaš na klupi Slobode nije želio popustiti ni na nagovor organizatora, te je nakon 10-minutnog čekanja sudac Hadžić prekinuo utakmicu. Mulaomerović je umjesto da ispoštuje (ispravnu) odluku sudaca pretpostavio svoj ego i “princip” trudu organizatora i okupljenim gledateljima, ali i imenu koje turnir nosi. I neka je stoput bio u pravu što se tiče navodne sudačke pogreške na koju je reagirao (i na kakve je, uostalom, neprimjereno reagirao već od prve sekunde dvoboja kao i u prethodnim utakmicama), opravdanja za ovakav čin na ovakvom turniru i u takvom finalu, nema i ne može biti! Svo njegovo iskustvo i činjenica da je on za suca, kako kaže, “televizor u boji”, ne daje mu za pravo da reagira tako. Baš naprotiv – piše na web stranicama KK Pula 1981.

Tako je pobjednik turnira postao Kvarner, treće je bilo Škrljevo pobjedom 105:84 nad prošlogodišnjim pobjednikom njemačkim Hapa Ansbachom, a peto mjesto osvojili su domaćin u ogledu s ekipom Cazin-Bihać.