Nevjerojatna Argentina u finalu Svjetskog prvenstva!

Nakon ljepotice turnira između Australije i Španjolske, drugi polufinalni susret donio nam je dvoboj Argentine i Francuske.

Argentinci su bolje otvorili utakmicu, a posebno je bio raspoložen sjajni Luis Scola, koji je u prvih 10 minuta pružio m⁹alu školu košarke ubacivši 10 poena. Dobra obrana na Fournieru donijela je Argentincima i vodstvo na kraju četvrtine od 21:18.

U drugoj četvrtini DeColo je donio pozitivnu energiju u igru Francuske, međutim, nakon smanjene prednosti, Argentinci se bude i predvođeni Campazzom odlaze na +7 nakon 20 minuta igre.

Na početku drugog dijela utakmice gledali smo koš za koš, a Argentina je sigurno održavala prednost na dvocifrenoj razlici. Francuska reprezentacija nije imala odgovor na fantastičnu obranu koju su igrali Argentinci, dok su u napadačkom dijelu Scola i ekipa bili više nego dobri. Nakon 3/4 na semaforu je bilo 60:48.

U posljednjoj dionici susreta francuski igrači s klupe donose pozitivnu energiju, ali fantastični Argentinci imali su odgovor na sve te suvereno privode utakmicu kraju. Krajnji rezultat bio je 80:66, a u finalu Svjetskog prvenstva igrat će Španjolska i Argentina.

Najbolji igrač utakmice bio je fantastični rutiner Luis Scola koji je ostvario double double učinak od 28 poena i 13 asistencija.

Kod Francuza istaknuo se Ntilikina s 16 poena.

ARGENTINA:FRANCUSKA 80:66

(21:18,18:14,21:16,20:18)