Novi Zagreb u Poreču svladao slovenske i ruske protivnice

U Poreču se ovih dana odigravaju razne prijateljske utakmice i turniri , na kojem nastupaju razne muške i ženske ekipe.

Jedan od turnira je i ovaj na kome su nastupile košarkašice Novog Zagreba, a protivnice su im bile košarkašice Athelte Celja i Dynama GUVD iz Novosibirska, člana ovogodišnjeg Eurokupa. Athelte Celje je u prvoj utakmici izgubilo od košarkašica iz Rusije s četrdesetak poena razlike. U četvrtak su Lupice, s rezervnim sastavom u kojem se Mazić nije niti skidala, a Mandir i Vrdoljak dobile svaka po desetak minuta, nanijele još jedan poraz igračicama iz Celja (86:66).

U posljednjoj utakmici turnira novozagrebačke košarkašice odličnom su igrom savladale vrlo dobru rusku ekipu Dynama iz Novosibirska. Ekipe su se od samog početka izmjenjivale u vodstvu. Na kraju prve četvrtina prednost je bila na strani Lupica 22:18, no na poluvrijeme se otišlo s 24:27 za Ruskinje. Iako u ekipi iz Novosibirska igraju dvije igračice od 205 i 197 centimetara (Paskalenko i Myosoedova), centri Novog Zagreba su u ovoj utakmici bili bolji i potpuno iz zasjenili. Dominirale su u obrani i napadu, zabile zajedno 34 poena, dok su ruski centri postigli svega 21. Amerikanka Spencer u redovima Dynama, na poziciji 4, nije se naigrala protiv Mazić i Williams.

U trećoj su četvrtini Lupice dodale gas, i nisu ga ispuštale do samog kraja utakmice. Najveća prednost, od 12 poena, bila je u 38. minuti, 74:62. Do kraja je to bilo samo odrađivanje posla.

Sljedeći tjedan Lupice ponovno odlaze u Poreč, ovaj puta na 3 prijateljske utakmice, protiv Dynama iz Moskve i Novosibirska, te La Spezie iz Italije.

ŽKK Novi Zagreb – Celje 86:66 (18:20, 37:26,60:38)

Novi Zagreb: Mandir 9, Čačić 7, Pačkovski 4, Brkljačić 4, Bedalov 11, Vrdoljak 3, Šerić 5, Williams 24, Jurić 2, Mazić, Prčić 11, Pavetić 6, Butina, Buzov