Odlična Primorska bolja od Partizana

U 2.kolu ABA lige Primorska je u Kopru ugostila beogradski Partizan. Iako je Partizan odlično ušao u sezonu, domaćini su ih u ovoj utakmici potpuno nadigrali i upisali zasluženu pobjedu te tako uzvratili gostima za poraz u finalu ABA Superkupa u Zagrebu.

Od početka susreta bilo je vidljivo da su Slovenci izrazito raspoloženi, nakon deset minuta imali su +8. U drugoj četvrtini gledali smo izjednačenu utakmicu, a domaćini su sigurno držali prednost. U početku drugog poluvremena Primorska je povećala vodstvo te se u posljednju dionicu utakmice ušlo s prednošću domaćina od 17 poena. Do kraja dvoboja nije bilo prevelikih uzbuđenja, Primorska je slavila rezultatom 68:56.

Najbolji pojedinac u momčadi Jurice Golemca bio je Harris s 17, dok je bivši Cibos Žan Marko Šiško ubacio 13 poena uz 9 asistencija. Jagodić Kuridža upisao je double double učinak od 11 poena i 12 skokova.

Kod gostiju bolji od ostalih bio je Zagorac koji je ubacio 10 poena.

PRIMORSKA:PARTIZAN 68:56    (22:14,14:14,20:11,12:17)