Odlična Španjolska postala svjetski prvak!

Dugo očekivano finale Svjetskog prvenstva u kojem su se sastali Španjolska i Argentina, donjelo je jednosmjernu utakmicu, u kojoj su apsolutno dominantni Španjolci slavili rezultatom 75:95 te postali svjetski prvaci!

Španjolska je fantastično otvorila finale, a argentinski izbornik nakon nepune tri minute bio je prisiljen pozvati timeout. Kod rezultata 14:2 za Španjolce, Argentina se budi te radi seriju 11:0 kojom smanjuje rezultat. Međutim, taj period bio je kratkog vijeka, Španjolska je ponovno podigla razinu obrane i na kraju 1/4 vodila 14:23.

Početak druge četvrtine donio je identičan scenarij kao početak susreta, fantastične Španjolce koji su ubrzo stigli do najvećih +17. Campazzo i ekipa nisu se predavali, došli su do jednoznamenkastog zaostatka. Na kraju poluvremena na semaforu je stajalo 31:43, a Luis Scola ostao je bez poena.

I na startu druge dionice utakmice, stvarinsu bile iste. U 25.minuti Španjolska je otišla na ogromnih +22, fantastičnom obranom limitirali su Argentinu na samo 33 poena u tom trenutku. Nakon 30 minuta igre bilo je 47:66 za Španjolsku.

U posljednjih 10 minuta Argentina je donekle podigla kvalitetu igre, ali nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti Argentini. Krajnji rezultat bio je 75:95, a Španjolska je sasvim zasluženo osvojila zlato.

Najbolji pojedinac finala SP-a bio je Ricky Rubio koji je ubacio 20 poena, uz 7 skokova i 3 asistencije. Sergio Llull je stavio 15 poena.

Kod viceprvaka istaknuo se Gabriel Deck s 24 poena.

Prvak svijeta tako je postala Španjolska, srebro je pripalo Argentini, a brončana medalja Francuskoj.

ARGENTINA:ŠPANJOLSKA 75:95

(14:23,17:20,16:23,28:29)