A2 Jug: Odluka o prvaku u zadnjem kolu

Pretposljednje kolo A2 lige Jug nije nam donijelo rješenje o putniku u kvalifikacije za popunu A1 lige. Jazine-Arbanasi su u gradskom derbiju savladali Sonik Puntamiku, dok je Mislav bio bolji od Omiš-Čagalj toursa i time je odluka o prvaku odgođena za posljednje kolo u kojem se upravo Zadrani i momčad iz Podstrane sastaju u međusobnom dvoboju.

Zadarski derbi odigran je u kultnim Jazinama, gdje je domaćin Sonik Puntamika trenera Josipa Plantaka pružio vrlo dobar otpor momčadi koju s klupe vodi njegov otac Neven Plantak. Jazine-Arbanasi ključnu su prednost napravili u drugoj četvrtini, koju su parcijalno bili bolji sa 24:7, a svi pokušaji preokreta domaćina naišli su na dobar otpor. Na koncu je završilo 67:75 uz 24 poena Roka Čiklića kod pobjednika, odnosno 18 Marka Jurice kod domaćina.

Mislav je sa 79:60 bio bolji od Omiš-Čagalj toursa. Gosti su bili bolji kroz prvih 20 minuta, a do uvjerljivog vodstva domaćini su došli tek u posljednjoj četvrtini. Za Mislav je 22 poena ubacio Josip Grizelj, a jedan manje dodao je Aljoša Maras, dok se kod Omišana s 23 koša istaknuo iskusni Duje Kaliterna.

U dvoboju dva Adriatica, onaj sa sufiksom Split i fenjeraš na ljestvici poražen je u utakmici bez obrana sa 92:112. Kod pobjednika se Hrvoje Marin zaustavio na 31 ubačen poen, a domaćem sastavu nisu pomogla ni 23 koša Ante Markoča.

Najuvjerljiviju pobjedu upisali su košarkaši Sukošana, koji su na svom terenu sa 82:55 bili bolji od Cetine. Sukošanci su puno bolje ušli u susret, već u prvoj četvrtini stigli do dvoznamenkaste prednosti, koju su već u drugih deset minuta digli i na preko 20 razlike. Ivo Pavić predvodio je košarkaše Sukošana s 24 ubačena koša, dok je za Triljane 18 ubacio Joško Ćurković.

Košarkaši Dubrovnika gostovali su u Solinu, gdje su nakon prvih 20 minuta utakmice imali vrlo lijepih 12 poena prednosti (37:49). Međutim, u drugo poluvrijeme domaćini ulaze znatno motiviraniji i u konačnici dolaze do vrijedne pobjede 84:77. Najbolji strijelac u momčadi Solina je s 26 poena bio Tomislav Lozančić, dok je kod gostiju s krajnjeg juga Hrvatske jednak broj koševa ubacio Ivan Vodopija.