Olimpija u neizvjesnoj utakmici bolja od Zadra

U 22. kolu ABA lige slovenska Olimpija je dočekala Zadar. Nakon oproštaja od domaćih navijača pobjedom Zadrani su željeli zaključiti sezonu u regionalnoj ligi na najbolji način.Momčadi Petrol Olimpije i Zadra odigrale su neizvjesnu utakmicu iz koje „kratkih rukava“ na kraju ipak kući odlaze gosti, unatoč rezultatskom plusu kroz veći dio utakmice.

ABA liga, 22. kolo, 11. ožujak

Petrol Olimpija – Zadar 90:85(21:27, 18:14, 17:19, 34:25)

(Morgan 25, Hrovat 19(6ass) – Ivanov 22, Špralja 16)

Zadar  je sjajnom igrom svoje „dice“ Šime Špralje i Ive Ivanova poveo 24:14, na što „Zmajčeki“ odgovaraju boljom igrom u oba pravca. Do kraja četvrtine smanjili su prednost gostiju, za konačnih 21:27. U drugoj, kvalitetom osiromašenoj dionici, Zadar je zonskom obranom pokušao razbiti tempo domaćih, koji rješenje pronalaze u 20-godišnjem Šibenčaninu Roku Badžimu (2 trice). Uslijedile su obostrane tehničke pogreške i srljanje u napadu, pri čemu se momčad Zorana Martića nešto bolje snašla. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 39:41.

U nastavku Olimpija tricom Domena Lorbeka bježi na 51:46, kada Zadar serijom 7:0 prelazi u vodstvo, tricom i zakucavanjem Domagoja Vukovića. Nestvarna šuterska večer Šime Špralje nastavila se i u ovom dijelu utakmice. Kapetan je šutirao 7/7 iz igre, a povukao je i Bašić za 60:56 uoči posljednjih 10 minuta. No, u četvrtoj četvrtini, Zadar kao i toliki broj puta ove sezone (ovih godina) ponovno posrće u ključnim trenucima utakmice. Ljubljančani su na američki pogon Olivera i Morgana poveli 80:76 nakon čega utakmica biva lišena rezultatske neizvjesnosti. Konačnih 90:85 svojim petnaestim ubačajem postavio je razbuđeni Luka Božić.

U redovima domaćih najraspoloženiji su bili Morgan s 25, Hrovat s 19 i Oliver s 18 ubačaja i 13 skokova. Sjajni Ivanov ubacio je 22, dok se Špralja zaustavio na 16, koliko je dodao i Knowles.