Otvorena nova sezona: Gorica slavila protiv Splita u derbiju kola!

Novu sezonu HT Premijer lige otvorili su Gorica i Split, odnosno hrvatski predstavnici u ABA 2 i ABA ligi. U derbiju prvog kola, momci Josipa Sesara slavili su protiv ekipe Ivice Skelina, iako su veliku prednost “ugrozili” u posljednjoj četvrtini. Na kraju je bilo 79:73 za domaćine.

Gorica je odigrala vrlo dobro prvo poluvrijeme, a posebno je dobro reagirala u drugoj četvrtini susreta u kojoj je stvorila dvocifrenu prednost pa je s njom i otišla na odmor (43:31).

Ulazak momčadi ABA 2 ligaša u drugo poluvrijeme bio je furiozan, Sesarove trupe zaigrale su još bolje. Gorica je tako do kraja treće četvrtine otišla na ogromnih +25.

Gosti iz Splita probudili su se u zadnjih 10 minuta te serijom 16:0 smanjuju zaostatak na jednoznamenkastu brojku. Agresija i htijenje gostiju u tim trenucima bilo je na zaista zavidnom nivou, dok se među domaće igrače uvukla nervoza. Imao je Split i dvije trice kod – 6 za eventualno izjednačenje, ali do njega ipak nije stigao. Gorica je zasluženo slavila 79:73.

Bivši igrač Splita Mate Kalajžić ubacio je 12 poena uz 4 asistencije u domaćim redovima, dok je novopečeni mladoženje Lovro Mazalin također dodao 12 poena. Kod Splićana je najbolji bio Toni Perković s 21 poenom.