Perasović iznenadio Cska u Moskvi, Žalgiris slavio u Istanbulu

*** Veliko iznenađenje priredili su igrači hrvatskog stručnjaka Velimira Perasovića. Oni su u drugom susretu, nakon uvjerljivog poraza u prvom, zasluženo slavili protiv ‘CSKA’ u Moskvi sa 78:68 čime su seriju na tri dobivene utakmice izjednačili na 1-1, a ujedno Moskovljanima oduzeli i prednost domaćeg terena. Sljedeće dvije utakmice ‘Baskonija’ igra pred svojim vatrenim navijačima, i u slučaju pobjeda, nastupit će na ‘Final-Fouru’ koje se održava u njihovoj Vitoriji.
Zahvaljujući preciznošću sa vanjskih pozicija, Perasovićevi igrači vrlo su brzo stekli dvoznamenkastu prednost, ali ruska momčad se jednako brzo vratila i do poluvremena smanjila razliku na samo pet poena. Međutim, gosti ponovno igraju sjajno i u posljednjih 10 minuta ulaze sa ‘plus 14’. Pokušavali su domaćini sve ne bi li napravili preokret, ali večeras im to ipak nije pošlo za rukom. Darrun Hilliard kod gostiju sa 16, te Cory Higgins kod domaćih sa 15 poena bili su najefikasniji igrači utakmice, dok je najučinkovitiji bio sjajni Francuz Vincent Poirier, ‘tiha patnja’ nekolicine NBA klubova, koji je susret završio bez promašaja, a uz 14 poena upisao je i 15 skokova.

*** Ništa manje iznenađenje nisu napravili ni igrači Šarusa Jasikevičijusa. Nakon što su ‘zeleni’ u prvom susretu djelovali više nego ‘zeleno’ ubacivši Obradovićevoj momčadi svega 43 poena, večeras su pokazali zašto su i ove godine sudionici doigravanja. Turski sastav je bolje otvorio utakmicu i poveo 8:2, ali kako je vrijeme odmicalo litavski igrači igrali su sve bolje i bolje, da bi na veliki odmor otišli u sjajnom raspoloženju odnijevši sa sobom u svlačionicu 7 poena viška. U nastavku su zaigrali još efikasnije, pa su u nekoliko navrata bili vlasnici i najveće prednosti na utakmici od 17 poena. Međutim, do pobjede u Istanbulu nitko ne dolazi lako, pa su momci iz Kaunasa na putu do slavlja morali proći kroz ‘pravi pakao’. Naime, 40 sekundi prije kraja Luigi Datome postiže koš za izjednačenje i činilo se kako je litavskim snovima stigao kraj. Ali, tada se još jedanput ukazuje junak utakmice Edgaras Ulanovas (20p-7s, šut 9/11) koji postiže koš za pobjedu, a u završnom napadu Datome, inače prvi strijelac domaćeg sastava (17p-9s), promašuje tricu za pobjedu.