Peta pobjeda Komušine u šest susreta

Treću utakmicu zaredom Komušina prelazi granicu od 100 koševa i dokazuje odličnu formu u kojoj su proteklih tjedana.

KKK Haiterbach – BSG Basket Ludwigsburg 113 : 95 (29:20; 59:43; 84:66)

Kao i u prethodnim utakmicama, bivši igrač Cedevite, nezaustavljivi Franko Filipović odličnim otvaranjem utakmice dovodi Komušinu u vodstvu. Slijedi ga Christopher Ley, a Komušina u drugu četvrtinu ulazi s prednošću od 9 poena (29:20). U nastavku vodstvo i dalje raste jer Tim Burnette i Franko Koljanin djeluju jako raspoloženo i razigrano.

Mlada momčad Ludwigsburga pokušala se agresivnom obranom i brzom igrom vratiti u utakmicu, no bezuspješno. Momčad Marija Marića mirno i koncentrirano odigrava svoje napade te na veliki odmor idu sa velikih +16.

Uspijevaju gosti na startu drugog poluvremena smanjiti zaostatak, ali iskusna momčad Komušine ubrzo vraća na staru razliku ponajviše zahvaljujući Burnetteu, ali i Slavenu Ponjaviću, koji pogađaju svoje šuteve.

U zadnjih deset minuta nešto više od 300 gledatelja imalo je priliku vidjeti 58 koševa. Prvo Filipović i Koljanin pogađaju četiri trice za 106:79, a zatim 16-godišnji Renato Stojčević zabija svoje prve koševe u Regionalligi i zaslužuje veliki pljesak domaće publike. Komušina u završnici smanjuje tempo pa se gosti iz Ludwigsburga uspijevaju približiti.

Ovom se pobjedom Komušina revanširala za iznenađujući poraz na otvaranju sezone u Ludwigsburgu te obara ovosezonski rekord od 111 postignutih koševa.

Napadački vrlo dobra predstava. Obrambeno smo imali dosta propusta, osobito u zadnjih deset minuta kada smo previše popustili. Znam da je rezultat bio uvjerljiv, ali ne bi se trebali toliko opustiti“, nakon utakmice je zaključio trener domaće momčadi Mario Marić kojemu je ovo peta pobjeda u šest susreta pod njegovim vodstvom.

Franko Filipović i Franko Koljanin bili su na kraju najučinkovitiji u sastavu Komušine s po 22 koša. Tim Burnette pridodao je 18, a Christopher Ley 16 poena. David Jackson upisao je 9, Slaven Ponjavić 8, Domagoj Buljan 8, Božidar Bubalo 6 te Renato Stojčević 4 poena.