Pobjede favorita na otvaranju turskog prvenstva

Proteklog vikenda započelo je natjecanje u turskoj TBL ligi, u kojoj će ove sezone nastupati šestorica hrvatskih košarkaša. Stanko Barać u Efesu, Bojan Bogdanović u Fenerbahčeu, te Damir Markota u Bešiktašu, upustit će se zajedno s momčadi Galatasaraya u borbu za naslov prvaka, dok će Saša Čuić sa svojim Olin Edirnom, Drago Pašalić s Turk Telekomom, te Tomislav Ružić s Tofasom pokušati izboriti plasman od petog do osmog mjesta, koje vodi u doigravanje za naslov prvaka.

Prvo kolo donijelo je pobjede glavnih kandidata za naslov, tzv. Velike četvorke. Najviše problema već u prvom kolu imala je momčad Bešiktaša, koja je na domaćem parketu jedva iščupala pobjedu protiv Turk Telekoma (61:60). Najbolji u pobjedničkim redovima bili su Vidmar i Jerrels s po 13 poena. Damir Markota je u igri domaćina proveo 20 minuta, te ubilježio osam poena, četiri skoka i asistenciju, dok je kod gostiju Drago Pašalić za 29 minuta ubacio 13 poena, uz šest skokova i osvojenu loptu.

Ništa lakše nije bilo ni momčadi Fenera na teškom gostovanju kod Erdemira. Dugo su lomili čvrste domaćine, te na kraju upisali pobjedu 83:78. Po 20 poena postigli su Mahmutoglu kod domaćina, te Savas kod gostiju, dok je Bojan Bogdanović u redovima Fenera za 27 minuta provedenih u igri skupio deset poena, uz skok i dvije asistencije. Galatasaray je predvođen Ersenom Daglijem (14 p, 10 sk) bez većih problema s 93:57 na gostovanju svladao Antalyu, dok je u posljednjoj utakmici prvog kola Anadolu Efes na domaćem parketu bio bolji od Banvita sa 79:69. Domaćine je do pobjede predvodio srpsko-slovenski dvojac SavanovićVujačić sa 17, odnosno 15 ubačaja, dok je kod gostiju 15 poena postigao Serkan Erdogan. Stanko Barać je u igri domaćina proveo tek devet minuta, za vrijeme kojih je upisao po jedan skok i asistenciju.

Od ostalih rezultata spomenimo pobjedu TED Kolejlilera (Penney 15 p) nad Tofasom od 81:72, gdje je Tomislav Ružić u redovima Tofasa u 20 minuta provedenih na parketu ubilježio pet poena, tri skoka i ukradenu loptu, dok je Olin Edirne, bez Saše Čuića u sastavu, s lakoćom kod kuće pobijedio Gaziantep sa 75:56.