Podravac na krilima Zadravca sredio Bosco

Košarkaši Podravca su na domaćem terenu upisali novu pobjedu nad košarkašima Bosca. Pobjedu je Virjanima donio odlični Stefan Zadravec koji je ubacio čak 33 poena. Domaćini su u prvom poluvremenu pobjegli na dvoznamenkastu prednost i to se pokazalo ključnim. Zagrepčani su “kasno upalili” i potpuno preokrenuli utakmicu, ali domaćini se ponovno bude i odličnom zadnjom četvrtinom dolaze do važne pobjede.

Prva liga, 12. kolo, 3. veljače

Podravac – Bosco 92:86 (28:16, 24:23, 11:28, 29:19)

(S.Zadravec 33(6sk,4as), Šiprak 19 – Perković 27(7sk), Gilbert 16(14sk), Ljubičić 14(11sk))

Odlično su domaćini krenuli. Nakon prve dionice imali su ugodnih 28:16, a u drugoj četvrtini prednost je dosezala do 14 poena prednosti. Drugo poluvrijeme bude se Zagrepčani. Cibonini Gilbert i Ljubičić odigrali su još jednu kvalitetnu utakmicu upisavši double-double učinke. Navedeni dvojac uz sjajnog Perkovića doveo je Bosco natrag u utakmicu. Prvo su gosti nadoknadili zaostatak, a potom i poveli s plus četiri (63:67).

Zagrepčani vode sve do 35. minute (73:75), ali ponovno se bude Virjani koji u završnici preuzimaju inicijativu, a Stefan Zadravec donosi pobjedu Podravcu važnim “clutch” poenima.