Podravac u zadnjim sekundama do pobjede

Utakmica između devetog Podravca i šestih Istrauna odigrala se u egalu. O pobjedniku se odlučivalo sve do zadnjih pet sekundi utakmice. Pobjeda je otišla na stranu KK Podravac.

Prva liga, 15.travnja

KK Podravac – KK Istrauni 99:95 (23:33, 31:16, 18:19, 27:27)

(S.Zadravec 32, Šestak 14, Krajinović 23 ; Šamija 29, Bilalović 25, Andabaka 24)

Utakmica je uglavnom bila izjednačena. Niti jedna momčad se nije značajnije odvajala, ali blagu inicijativu su ipak imali domaćini. Nakon prve četvrtine Podravac je gubio deset razlike (23:33), a do poluvremena su razliku uspjeli smanjiti te povesti utakmicu na rezultat 54:49. Gosti se bude u trećoj četvrtini, igra se ‘koš za košem’ i četvrtina završava rezultatom 72:68. Ulazimo u uzbudljivu završnicu, u kojoj se pobjednik nije znao sve do samog kraja. 39 sekundi prije utakmice domaćini vode rezultatom 97:95, trener Istrauna zove time out kako bi s momčadi dogovorio zadnji napad. Šamija radi osobnu na Zadravecu koji promašuje oba slobodna bacanja. Zatim Ćosić pravi osobnu također na Zadravecu u nadi kako će ponovno pogriješiti. Zadravec ne griješi, zabija oba slobodna bacanja pet sekundi prije kraja utakmice. Ćosić pokušava ispraviti pogrešku, šutira tricu i promašuje pa pobjeda ipak ostaje na strani KK Podravac. Konačan rezultat je 99:95.
Najbolji u domaćim redovima bio je Stefan Zadravec s ubačena 32 poena dok je njegov suigrač Nikola Šestak imao ‘double-double’ postigavši 14 poena i 12 skokova. Kod gostiju istakli su se Šamija i Andabaka. Šamija je ubacio 29 poena dok je njegov suigrač također imao ‘double-double’ učinak s 24 poena i 10 skokova.