Polufinale Eurokupa: Prednost za Gran Canariju i Banvit

U Kazanu i Bandirmi sinoć su odigrani prvi polufinalni dvoboji Eurokupa. Ruski Unics bio je domaćin Gran Canariji, dok je Banvit ugostio momčad ruskog Khimkija.

Unics Kazan – Herbalife Gran Canaria Las Palmas 70:83

Koliko je španjolska Gran Canaria bila zahtjevan i nepremostiv protivnik za Cedevitu na njezinom putu ka završnici Eurokupa, svjedoči još jedan veliki rezultat momčadi Aita Garcie u ovom natjecanju. Kontrola igre i rezultata možda najbolje opisuju njihovu predstavu sinoć u Kazanu. Autoritativan ulazak u utakmicu i vodstvo 13:2 u 5. minuti kao da je šokiralo momčad Evgenyja Pashutina, koja do kraja susreta nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti raspoloženim gostima. U nekoliko navrata Unics je uspio prići na sedam koševa zaostatka, međutim, svaki put kada bi se to dogodilo, Španjolci su uspjeli kvalitetno odgovoriti, podići prednost i tako, po svemu sudeći, osigurati nedostižnu prednost uoči uzvrata na Kanarima.

Prvo ime susreta i Gran Canarie bio je dobro nam poznati 220 centimetara visoki centar Walter Tavares, koji je ubacio 12 koševa uz 11 skokova i 4 asista, što mu je osiguralo ukupnu valorizaciju 30. Pratili su ga Eulis Baez i Brad Newley, obojica također s po 12 koševa. Najzapaženiji u ruskim redovima bili su Sergey Bykov sa 17 poena i osam dodavanja te Curtis Jerrells s 15 ubačaja.

Banvit Bandirma – Khimki Moscow Region 83:82

Drugi polufinalni dvoboj ponudit će zasigurno mnogo više neizvjesnosti u uzvratu, koji će Rusi iščekivati s realnom nadom da će ipak imati svog predstavnika u finalu Eurokupa.

Od početka od kraja dvoboja u Bandirmi gledali smo izjednačenu, ali i vrlo efikasnu košarkašku predstavu, u kojoj niti jedan protivnik nije uspio steći osjetniju prednost koja bi mu garantirala komotniju situaciju u uzvratu. Susret su obilježila brojna izjednačenja rezultata. Tek je Banvit u 26. minuti nakratko uspio pobjeći na 53:47, no Khimki je uspio odgovoriti te u 34. minuti čak i povesti sa 72:67. Međutim, Rusi će revanš u Moskvi ipak dočekati s minimalnim zaostatkom, no i s ulogom favorita za plasman u finale Eurokupa.

Earl Rowland s 21, Can Maxim Mutaf sa 16 i Chuck Davis s 15 koševa bili su najefikasniji pojedinci u redovima Banvita, dok su goste iz Moskve predvodili Tyrece Rice s 22 i Petteri Koponen sa 16, Paul Davis s 14 ubačaja.

Uzvratni susreti u Las Palmasu, odnosno, u Moskvi na rasporedu su 8. travnja.