Poraz naših mladića protiv Španjolske

ŠPANJOLSKA – HRVATSKA 85:73
(26:11; 16:14; 22:21; 21:27)

U prvom nastupu na U-20 Europskom prvenstvu u Izraelu, reprezentacija Hrvatske je poražena od Španjolske rezultatom 85:73. Bila je to u prvom dijelu prilično neravnopravna borba, ali kako je utakmica odmicala kraju, Hrvatska je izgledala sve bolje čime su izabranici Damira Rajkovića nagovijestili bolje rezultate u nastavku natjecanja.

Za Hrvatsku su nastupili: Vidović 6, Jordano 12, Palokaj 7, Runjić 6, Batinić 7, Nakić 15, Šarić 3, Marić 5, Vrgoč 3, Branković 5, Bajo, Nikić 4. Trener: Damir Rajković

Nakon što su naši reprezentativci uspješnije odigrali uvodnih par minuta te poveli sa 7:2, Španjolci su uzvratili velikom serijom 17:2 kojom su stigli do prve dvocifrene prednosti na utakmici (19:9), a do kraja prve četvrtine ona je narasla na ‘plus 15’ (26:11). Već se tada osjetila nemoć u organizaciji naših napada pokraj izrazito agresivne i pokretne protivničke obrane.

Već na otvaranju druge četvrtine Španjolci stižu do velikih 20 poena prednosti (31:11) koje su imali i nešto kasnije (37:17). Sjajnom obranom, već do odlaska na veliki odmor natjerali su naše igrače na 13 izgubljenih lopti, a u svlačionicu su ponijeli veliku zalihu od 17 poena prednosti (42:25).

Treća četvrtina prošla je u potpuno ravnopravnoj igri, ali je i to razdoblje pripalo Španjolcima koji su u jednom trenutku stigli i do +23, da bi se u posljednjih 10 minuta ipak ušlo sa nešto blažim hrvatskim zaostatkom – 64:46.

Završnu dionicu naši su igrači odigrali najbolje, a ukupno su u drugom poluvremenu ostavili bolji dojam od protivnika što bi im trebao biti poticaj za nastavak napornog natjecanja u kojemu ih već sutra očekuje nova utakmica.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Toni Nakić sa 15 ubačenih poena, a ujedno je sa 7 uhvaćenih lopti bio i prvi skakač susreta. Uz njega je dvoznamenkast bio i Antonio Jordano (12p), dok su kod Španjolaca trojica igrača postigla po 13 koševa.