Porazi naših igrača u NBA ligi [Video]

Sinoćnji NBA pregled započinjemo u Houstonu, gdje su domaćini bez problema došli do pobjede nad Phoneix Sunsima. Nakon toga vidjet ćemo što se događalo na parketu Chesapeake Energy Arene u Oklahomi u jednoj od najzanimljivijih utakmica jučer odigranih, a na kraju idemo put Clevelanda, gdje su snage odmjerili Cavsi i Pistonsi.

Houston Rockets – Phoenix Suns  113:102  (28:24;32:29;32:24;21:25)

(J.Harden 27k 10sk 8as 6izg, C.Paul 17k 5as, E.Gordon 13k 5sk; D.Booker 31k 3sk 10as, T.Warren 24k 5sk, D.Bender 5k 4sk 2uk)

Rutinska pobjeda Rocketsa (35-13) koji mirno plove u sezoni i čvrsto drže 2. mjesto Zapadne konferencije. Dočekali su Sunse (17-33) nakon poraza od Pelicansa (i nažalost ozljede Demarcusa Cousinsa), što im je bio jedini poraz u 5 zadnjih utakmica. Gosti s druge strane imaju jednu pobjedu iz 5 zadnjih utakmica i bilo je malo optimistično očekivati pobjedu u ovom susretu. Problemi za domaćine odmah na početku. Nakon samo 2 minute ozlijedio se Trevor Ariza, nakon što je iznudio faul i loše doskočio na lijevu nogu. Zabio je 2 bacanja te se više nije vračao u igru. Prva dionica igrala se koš za koš, a Sunse je u igri držao odlični Devin Booker s 8 poena i par asistencija. Rocketsi su igrali koliko su morali kako bi održali malu prednost, znajući da Sunsi ne mogu pratiti njihov ritam kada ubace u brzinu više. Razlika je napravljena ulaskom igrača s klupe i prvim rotacijama. Rocketsi mogu mirno odmarati Jamesa Hardena dok je na parketu Chris Paul i obratno. Gosti nisu takvog luksuza i nemaju zamjenu za Bookera, što se vidjelo čim je on izašao početkom druge četvrtine. Pick and roll  Hardena i Clinta Capele bio je nerješiv misteriji za obranu Phoenixa, gdje je “Brada” par puta lijepo položio ili asistirao Capeli na zicer. Povratkom Bookera Sunsi se vračaju u utakmicu i na poluvrijeme se odlazi s prednošću 60:53 za Houston. Ta prednost raste i u drugom poluvremenu dok se Sunsi bezuspješno pokušavaju vratiti u utakmicu. Domaćini bez drame privode susret kraju uz neizbježnog Hardena koji je opet vodio svoju momčad do pobjede. Nakon njegovog povratka Rocketsi su se vratili na pobjednički niz koji su započeli na početku sezone te su trenutno momčad s drugim najboljim omjerom u ligi. Povratkom Marquesea ChrissaDragan Bender izgubio je mjesto u startnoj petorci. Pa ipak odigrao je  25 minuta s klupe, zabivši 5 poena (šut 2/6, 1/2 za 2, 1/4 za 3) uz 4 skoka, 2 ukradene i izgubljene lopte, valorizacija -4. Muči se sa šutom u zadnjih 5 utakmica (35% šut iz igre i samo 27% šut za 3) i na prosjeku je od samo 3 poena po utakmici. Bolju igru tražit će već u idućoj utakmici koju Sunsi igraju u gostima kod Grizzliesa. Rocketsi ponovno igraju na svom parketu protiv Orlando Magica, a nakon toga ih čekaju 2 teška gostovanja u San Antoniju i Clevelandu.

Oklahoma City Thunder-Philadelphia 76ers 122:112

(31:29;26:29;35:25;30:29)

(R.Westbrook 37k 9sk 14as, R.George 31k 4sk 4as 4uk, S.Adams 20k 13sk; J.Embiid 27k 10sk 2bl, B.Simmons 22k 4sk 7as, D.Šarić 16k 3sk)

8. uzastopna pobjeda Oklahoma City Thundera (30-20) ostvarena je u vrlo zanimljivom dvoboju s Philadelphija 76ersima (24-22), koji su također u pozitivnom naletu od 5 pobjeda u 6 zadnjih utakmica. Thunderima je ovo bio 5 susret zaredom protiv momčadi s istoka i imaju isto toliko pobjeda. Duo Russell WestbrookPaul George počinju igrati sve bolje i bolje nakon slabog ulaska u sezonu. Sigurno će biti vrlo opasan protivnik u doigravanju i svojevrsni pritajeni favoriti koji mogu iznenaditi svakog. Igrači Philadelphije su se nakon 2 pobjede (od kojih je jedna nad Spursima u njihovoj dvorani) nadali iskoristiti slabosti domaćina i upisati još jednu pobjedu. Na sreću ove sezone nisu imali problema s ozljedama glavnih igrača kao lani i doigravanje je optimalan cilj za ovu mladu skupinu. Utakmica je obilježena odličnom napadačkom igrom obje ekipe, pogotovo u međusobnom nadmetanju najboljih igrača. Igralo se koš za koš cijelo prvo poluvrijeme s puno tranzicije i atraktivnih blokada i zakucavanja. Činilo se kako će se Thunderi odvojiti u jednom djelu utakmice, međutim gosti to nisu dopuštali i uspješno odgovaraju preko EmbiidaSimmonsa. Tek krajem 3. četvrtine domaći rade seriju i odlaze na dvoznamenkastu prednost. Zanimljivo je da su u tom periodu igrali bez Carmela Anthonyja. Gosti na parket vračaju duo Embiid-Simmons i dolaze na samo -1. Po tko zna koji put stvari u svoje ruke uzima Russell Westbrook i s njegovih par dobrih odluka u napadu i čvrstom obranom OKC je sve bliže pobjedi. Točku na i stavlja Steven Adams poluhorogom preko Embiida. Pristojnu rolu odigrao je naš Dario Šarić. Za 21 minutu zabio je odličnih 16 koševa (šut 5/8, 3/3 za 1, 2/3 za 2 i 3/5 za 3) uz 3 skoka po 1 asistenciju i izgubljenu loptu, valorizacija -2. Inače, Dario je odigrao 9 minuta manje nego u prosjeku što se može pripisati problemu s osobnim greškama (njih 5). U zadnjih 5 utakmica je na prosjeku od 17 poena i 7 skokova prometnuvši se kao 3. napadačka opcija iza Embiida i Simmonsa. 76erse čeka niz od 5 utakmica protiv momčadi s Istoka što bi morali izvući par pobjeda ako ne misle sezonu završiti u travnju. Oklahoma nema baš ugodan raspored (dočekuju Pelicanse, gostovanje u Oaklandu kod Warriorsa), ali igraju vrlo dobro u zadnje vrijeme i bit će to pravi test za njih da vide gdje su u odnosu na druge.

Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons 121:104 (33:28;25:33;32:26;31:17)

(L.James 25k 8sk 14as, K.Love 20k 11sk, I.Thomas 14k 7as; A.Tolliver 20k 3sk 5as, T.Harris 20k 5sk, A.Drummond 17k 11sk 4as)

Duel između dvije ekipe koje ne blistaju u zadnje vrijeme otišao je na stranu kvalitetnijih domaćina. Cavsi (29-19) ne izgledaju dobro i toga su svjesni. Puno se svakojakih priča o njima širi kroz medije što nikako nije dobar znak za ekipu. Trener Tyronn Lue na tankom je ledu i nekako se čini kako nema više kredita kod navijača. Izgubili su od svih ozbiljnijih ekipa u zadnjih 10 utakmica (Minnesota, Toronto, GSW, OKC, Spursi),te su u ovoj utakmici morali ići na pobjedu. Pistonsi (22-26) nisu uspjeli prenijeti dobre igre s početka sezone u njen nastavak, a ozljeda Reggijea Jacksona sve im je veći uteg oko vrata. Trenutno su 9. na osrednjem Istoku i morat će se dobro potruditi žele li stići osmoplasiranu Philadelphiju. Novost u petorci Cavsa je Tristan Thompson na centru, dok se Kevin Love pomaknuo na svoju prirodnu poziciju četvorke, a Jae Crowder je preselio na klupu. Detroit je pokušao oživiti svoju petorku prebacivanjem Anthonyja Tollivera s klupe u poziciju startne četvorke. Osim već spomenutog Jacksona, goste je mučio i nedostatak startnog beka šutera Averyja Bradleyja, koji bi im svakako dobro došao. Tako oslabljeni sa samo dvojicom standardnih prvotimaca nisu uspjeli parirati Clevelandu, kojima nedostaje Dwayne Wade. Početak je obilježio Love s par vezanih poena što trica što kroz igru leđima. Sredinom 1. četvrtine bilo je i 8 razlike za domaćine koji ipak gube vodstvo u 2. četvrtini ulaskom klupe. Slaba reakcija klupe Cavsa koja ih je krasila unazad 2-3 sezone dovela je goste u vodstvo 40:45. 3. dionica prošla je u vrlo zanimljivoj igri koš za koš gdje se ni jedna ekipa nije uspjela imalo rezultatski odlijepiti. Domaćini su vrtjeli akcije kroz Jamesa ili Thomasa (10 poena u 3. četvrtini), a s druge strane Harris (8 poena) i Drummond (10 poena) drže goste u igri. Par lijepih akcija složili su Pistonsi za svog centra Drummonda koji bez problema zakucava svaki bačeni “alley oop” . U 4. četvrtini počinje show LeBrona Jamesa koji s par lijepih asistencija i koš faulom odvodi svoju momčad na 8 poena prednosti. Završnica također pripada Jamesu i društvu, a konačno je nešto pogodio i J.R. Smith (15 poena, 4/7 za 3). Pobjeda na kraju ostaje u Clevelandu i gura ih na 3. mjesto Istočne konferencije. Zanimljivo je da je za 2 dana uzvrat ove 2 ekipe, ovaj put u Motor Cityju.