Pred start ABA lige, Široki bolji od Zadra

U posljednjoj pripremnoj utakmici prije starta ABA lige, košarkaši Široki Primorke bili su u subotu bolji od košarkaša Zadra, rezultatom 68:53.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenom ritmu, pa iako je Zadar vodio kroz prvu četvrtinu na odmor se nakon 20 minuta odlazi s minimalnom prednošću domaćina 36:35. No, u drugom poluvremenu Široki uspijeva stisnuti, a Zadar zabiti tek 18 koševa, pa tako Širokobriježani dolaze do prednosti od oko 10 koševa, koju uspijeva do kraja susreta još i povećati.

Najbolji u redovima Širokog bio je Robert Rikić s 19 koševa, dok su se kod Zadra istaknuli Marko Ramljak s 12 poena, te Josip Sobin s 11.

Napomenimo još kako u prvom kolu regionalne lige, 5.listopada, Zadar dočekuje mađarski Szolnoki, dok je Široki domaćin Crvenoj Zvezdi.