Pripreme: Povijesna pobjeda Vrijednosnica Osijek

Košarkaši Vrijednosnica Osijek odigrali su prvu utakmicu kao službeni stanovnici Osijeka, povijesnu i pod novim imenom, te su u maloj dvorani Gradski vrt uvjerljivo nadigrali mađarskog prvoligaša PVSK Pannonpower iz Pečuha.

Vrijesnosnice Osijek – PVSK Pannonpower 106:68 (28:16; 51:34; 81:52)

Vrijesnosnice Osijek: Kujundžić 5 (5sk), Meznarić 8 (6as, 4ol), Došen 13, Buha 8, Jakić 4, Bičvić 15 (5sk, 3ol), Pandurić 17 (3ol), Šarac 12 (7as), Žulj, Karlović 19 (4sk 4as), Turalija 5.

Neizvjesnost oko pobjednika trajala je samo do sedme minute ovog dvoboja kada su kod rezultata 13:13 Brokeri serijom 10:0 pobjegli na dvoznamenkastu prednost koju su do odmora još povećali na plus 17 (51:34).

U nastavku je očigledna razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi i dalje dolazila do izražaja, prednost Vrijednosnica je iz minutu u minutu sve više rasla, a trener Osječana Senad Muminović imao je priliku testirati sve što je želio kod svoje momčadi te je dao priliku i mladim igračima da pokažu što u ovom trenutku mogu.

Najefikasniji kod Osječana danas je bio Matej Karlović s 19 koševa i po četiri skoka i asista. Dvoznamenkasti bili su i Luka Pandurić sa 17, Antonio Bičvić s 15 i Aljoša Šarac s 12 koševa i sedam dodavanja.

Kod gostiju hrvatski igrač Veljko Budimir ubacio je 17 koševa uz šest skokova i tri asistencije.