Radnički i Partizan uvjerljivo do novih pobjeda

U dva nedjeljna dvoboja u kojima nije bilo hrvatskih sudionika Radnički je na domaćem terenu uvjerljivo svladao Szolnoki, dok je Partizan unatoč napornom tjednu uspio skupiti snage i pobijediti Budućnost u gostima.

[rezultat id=”38″]

Napokon je i Radnički pobijedio na domaćem terenu. Nakon poraza od Union Olimpije i Igokee Kragujevčani su uspjeli pobijediti Mađare. Nakon dvije vezane pobjede nad novacima u ligi (prošlo kolo su dobili MZT u gostima) ekipa Radničkog je konačno krenula dobrim putem i čini se kako je i njima trebalo malo više vremena da uhvate pravu formu.

Dobro su domaćini krenuli u utakmicu i već su u četvrtoj minuti poenima Terrica Whitea otišli na 11:5 i tako pokazali kako ih ovdje ne zanima ništa osim pobjede. Gosti iz Mađarske su u ovom susretu bili bez svog najboljeg igrača u dosadašnjem dijelu natjecanja Martona Badera. Važne uloge u obje momčadi igrali su novi igrači, Aleksandar Čapin, koji je za Radnički zabio 13 poena i podjelio 5 asistencija, dok je na drugoj strani dobar bio Suad Šehović koji je za 33 minute zabio 12 poena i imao 7 skokova. Utakmica je bila riješena već nakon prve četvrtine. Radnički je završio s plus 12, a na poluvremenu su imali još tri poena više. Ostatak utakmice bilo je čisto odrađivanje posla, a u dobru igru domaćina uklopili su se gotovo svi igrači.

Radnički se s ovom pobjedom polako približava sredini tablice, ali sigurno je da ih to neće zadovoljiti. Sljedeće kolo gostuju u Beogradu kod Partizana, a Mađari dočekuju naš Split koji igra jako dobro ove sezone.

[rezultat id=”37″]

Utakmica petog kola ABA lige između Budućnosti i Partizana završila je uvjerljivom pobjedom gostiju, rezultatom 81:62. Početak uoči susreta u Morači bio je i više nego napet. U uzavreloj atmosferi, nekoliko minuta prije utakmice, došlo je do sukoba navijača te je početak utakmice bio odgođen na pola sata. Nakon što je policija ispraznila pola dvorane, susret je mogao započeti.

Beogradska ekipa krenula je agresivno u napadu, ali i čvrsto u obrani, što je i pokazao rezultat na kraju prve četvrtine. Domaćini nisu zabili niti deset koševa te su u drugu četvrtinu ušli s ogromnim zaostatkom od 13 poena. Igrači Podgorice su uspjeli doći k sebi i činilo se kao da će se vratiti u igru. Na poluvrijeme su otišli sa zaostatkom od dostižnih 31:42.

Drugo poluvrijeme ekipa Partizana odlučila je nastaviti igru u svome ritmu te zadržati rano vodstvo, u čemu su i uspjeli pobijedivši uvjerljivo treću četvrtinu. U posljednjem periodu utakmice gotovo da je padao koš za košem, a beogradska momčad samo je rutinski privela utakmicu kraju.

Najbolji u ekipi Budućnosti bili su Aleksa Popović sa 16 te Gerald Lee i Čedomir Vitkovac s 13 poena. U momčadi Partizana izvrstan je bio Vladimir Lučić s 18 poena, kao i Leo Westermann, s 13 poena, 5 asistencija i izvanrednom realizacijom šuta od 83%.