Ramljak spasio Zadar u Trnskom

Zanimljivu i izjednačenu utakmicu u dvorani Trnsko odigrali su košarkaši domaćeg Zagreba i gostiju iz Zadra, a tijesnu 80:82 pobjedu na kraju su odnijeli Zadrani i time gotovo osigurali doigravanje za prvaka Hrvatske.

[rezultat id=423]

Domaćini su se na početku utakmice najviše oslanjali na raspoloženog Marka Cara, dok su Zadrani odgovarali preko Marka Ramljaka i Dwighta Thornea. Seriju ubačaja koš za koš zaključio je Car za odlazak na prvi dvominutni odmor rezultatom 19:17 za domaćina.

Mravi u 14. minuti preko Miralema Halilovića odlaze na +5 (26:21), ali Zadrane u igri drži odlični Ramljak koji dvije minute prije poluvremena zakucavanjem donosi gostima prednost 32:34. Momčad iz glavnog grada tada opet preokreće rezultat, pa se na poluvrijeme odlazi njihovim vodstvom 40:36.

Igra koš za koš nastavila se i tokom cijele treće četvrtine, niti jedna momčad se nije uspjela odvojiti na više od četiri poena razlike, a s tri uzastopna koša Nikole Garme se na posljednji odmor odlazi rezultatom 58:57.

Prve koševe u nastavku ubacio je Romeo Travis, nadodao se i sjajni Ramljak pa Zadar prelazi u vodstvo koje do kraja utakmice više nije ispuštao iz ruku. Konačnih 80:82 postavio je Garma, a do kraja susreta dva je slobodna bacanja promašio Ante Delaš, ali domaćinima nije više preostalo vremena za eventualni preokret ili produžetak.

Ramljak je utakmicu završio s 25 koševa, 11 skokova te po 3 asistencije i osvojene lopte (valorizacija 32), a najbliži mu je po broju koševa s njih 11 bio Delaš. Kod Zagreba je najučinkovitiji bio Car s 19 koševa i 7 dodavanja, 15 poena nadodao je Ivan Novačić (6 skokova), a 14 Halilović.