Milan bolji od Žalgirisa, uvjerljiv Olympiacos

Real Emporio Armani Milan – Žalgiris Kaunas 82:75 (25:19; 43:31; 63:58)

U ovaj su susret obje momčadi ušle s jednim porazom iz prošlog kola, a deblji kraj u ovom susretu izvukao je Žalgiris.

Od samog početka domaćini su krenuli odlučno i već nakon prve četvrtine bili su u prednosti 6 poena. Za Talijane je glavni adut bio Nicolo Melli, koji je cijeli susret nosio Milan. Već u drugoj četvrtini vidjelo se da Milan ništa neće prepustiti slučaju, budući da su i u toj četvrtini zabili 6 poena više od Litavaca.

Žalgiris se pokušao vratiti ulaskom u drugo poluvrijeme, ali na manje od pet poena razlike nisu uspjeli doći. U zadnjoj četvrtini Talijani su priveli utakmicu kraju, pobijedivši 82:75.

Kao što smo već spomenuli, najbolji u redovima Milana zasigurno je bio Nicolo Melli, koji je zabio 20 poena uz samo jedan promašaj, a bio je jedan skok kratak do double-double učinka. Kod Litavaca najviše su se istaknuli Martynas Pocius i Paulius Jankunas, zabivši obojica po 16 koševa.

Galatasaray Istanbul – Olympiacos 67:78 (11:22; 30:42; 57:59)

Galatasaray je nakon sjajne igre i pobjede protiv Montepaschija danas igrao protiv aktualnih europskih prvaka, koji su opravdali svoj status.

Prvu četvrtinu obje su momčadi krenule oprezno, ali bolje su se snašli gosti iz Grčke i nakon 10 minuta igre već su imali 11 poena prednosti. Turci su u drugu četvrtinu ipak ušli malo pametnije i igra im je polako nalikovala na onu iz proteklog kola. Međutim, protiv sjajnog Vasilisa Spanoulisa nisu se uspjeli rezultatski približiti. Na poluvrijeme domaćini idu sa minus 12.

U trećoj se četvrtini budi Nate Jawai, koji vrhunskim potezima smanjuje razliku i daje svojoj momčadi tračak nade. Naime, na kraju trećeg perioda Galatasaray se našao na samo -2, a kod Grka se lagano budi nervoza. Međutim, u zadnjih deset minuta ipak je presudilo igračko iskustvo i Olympiacos dolazi do svoje druge pobjede, rezultatom 67:78.

Kao i u većini slučajeva, kod Olympiacosa je najbolji bio Spanoulis, i to s 18 poena i 3 asistencije, dok je Turke “vukao” spomenuti Nate Jawai, ubacivši  22 poena sa šutom 7/8 iz igre.