Euroliga: Real prvi sudionik završnog turnira

Jučer su odigrana dva susreta u euroligi. Panatanaikos je na domaćem terenu slavio protiv Barcelone u još jednoj odličnoj i neizvjesnoj utakmici, a u Tel Avivu Real je potvrdio ulogu favorita i metlom izbacio Izraelce iz daljnjeg natjecanja.

Madrižani su tako prva ekipa koja se plasirala na završni turnir, a uz njih će tamo vjerojatno biti Olympiacos i CSKA koji imaju vodstva od 2-0, a do sada nitko nije okrenuo takvu prednost.

Maccabi – Real Madrid 57:69 (10:16, 30:33, 44:52)

James 18, Logan 11, Hickman 11 (5 asistencija), Ohayon 11; Carroll 16, Llull 13, Rodriguez 12

Nadao se Maccabi da bi mogao na domaćem terenu iznenaditi Real, ali na tome je samo i ostalo. Naš Darko Planinić nije dobio niti minute u ovom susretu.

Nervozno su ušli u susret i jedni i drugi tako je nakon pet minuta na semaforu bilo tek 2:2. Prvi su do nešto veće prednosti došli gosti iz Madrida i uz trice Lulla i Mirotića otišli na plus 5. Nije Maccabi nikako mogao pronaći rješenja u napadu iako u obrani nisu bili loši. Novom tricom Lulla Real odlazi na solidnih 5:14. Tek tada su Izraelci nešto odigrali. Iz reketa je poentirao James, a iz vana je šut stavio Hickman, četvrtina je završila košem Carrolla sa zvukom sirene.

Druga četvrtina je bila efikasnija, ali nije se puno toga mijenjalo. Domaći sastav je stalno lovio prednost Reala. Gosti bježe u trinaestoj minuti košem Carrolla ponovno na plus osam. Devin Smith tada zabija svoj prvi i jedini koš na utakmici i pokreće seriju koju završava Hickman tricom za samo minus jedan. Real odgovara koševima Reyesa i odlazi na veliki odmor sa minimalnih plus 3.

Nošen publikom Maccabi je dobro otvorio nastavak utakmice u dvadeset petoj minuti utakmice imali su i plus 4 nakon poena Davida Logana. Kreće tada još jedna velika serija Reala koji radi 10-0, a serija završava tricom Rudya Fernandeza. Odličnu rolu u trećoj četvrtini imao je Carroll ( na kraju utakmice 16 poena) koji je bio i najzaslužniji za povratak Madridskog sastava u vodstvo.

Početak posljednje dionice igre nije dobro počeo za domaći sastav. Tri trice su zabili gosti na samom otvaranju i bilo je jasno da se Maccabi više neće moći vratit u igru. Odličan je u tom periodu igre bio Rudy koji je pogađao nemoguće šuteve kao u najboljim danima. Rutinski je Real priveo utakmicu kraju, a u trideset šestoj minuti imali su i ogromnih plus šesnaest. Do kraja su domaći igrači samo ublažili poraz, ali nisu se ozbiljnije približili i zaprijetili gostima iz Madrida.

Real je tako prva momčad koja se plasirala na završni turnir i s obzirom na prikazano do sada mogu se s pravom nadati velikim stvarima na Final 4. Maccabi je svoj put završio u četvrtfinalu što nije loš rezultat posebno kada se uzme u obzir da ove godine nisu imali tako jaku momčad kao u prijašnjim sezonama.