Ribola tijesno protiv Brokera, Split na korak do razigravanja za A1 ligu

Ribola Kaštela je u posljednjoj četvrtini iščupala važnu pobjedu protiv Osječana koja ih odvaja na dvije pobjede viška od posljednjeplasiranog Splita.

Gosti su nakon minusa od deset poena u prvom poluvremenu vodili u drugom, a u posljednju četvrtinu su ušli s minimalnom prednošću. Do samog kraja igralo se koš za koš, a u zadnjoj minuti utakmice Luka Klarica zabija jedno od dva slobodna bacanja i dovodi domaćina u vodstvo 77:75, Brokeri imaju 8 sekundi za zadnji napad, ali Aljoša Šarac ne poentira iz teške pozicije i domaćin slavi 77:75.

Nikola Došen (20p, 6sk), Miše Diminić (19p, 9sk) i Ivan Čubela (14p, 7sk) su postigli većinu koševa od Kaštelana i njima idu zasluge ua ove bodove. Kod gostiju još jednu dobru partiji pružio je Filip Tončinić (18p, 12sk), njemu je ovo šesti dupli učinak u ligi.

Split posljednjih osam minuta 0-17

Porazom kod kuće od šibenskog Jollyja Žuti su jednom nogom u razigravanju za ostanak u A1 ligi. Izgledno je da će najbolji klub 20. stoljeća igrati dvije utakmice sa drugoplasiranim iz A1 kvalifikacija.

Splićani su vodili skoro cijelu utakmicu, u posljednjoj četvrtini 66:60 i od tog trenutka, više od osam minuta, do kraja susreta nisu postigli koš. Šibenčani su serijom od 17-0 zaključili utakmicu za konačnih 66:77.

Luka Katura i Mate Mrva s po 17 ubačaja su bili najuspješniji u pobjedničkom sastavu, kod poraženog to je bio Josip Glavinić (12).

Split sada ima tri pobjede i osam poraza, Kaštelani i Gorica imaju dvije pobjede više, ali i odigranu utakmicu manje. Splićani sljedeće kolo putuju u Goricu, a nakon toga u Kaštel Sućurac. Već nakon ovih utakmica ova liga bi mogla biti zaključena.