Roko Ukić ponovo na parketu, PAO startao s porazom

U prvom kolu grčkog prvenstva susrele su se dvije najbolje ekipe te zemlje. Olympiacos je u svojoj dvorani mira i prijateljstva slavio s deset poena razlike i tako uspješno startao u novu sezonu. Kapetan Hrvatske košarkaške reprezentacije Roko Leni Ukić vratio se na parket ranije od očekivano, ali nije puno igrao.

Utakmica je odigrana pred praznim tribinama i u neuobičajeno mirnoj atmosferi, naš reprezentativac odigrao je svega trinaest minuta, a za taj period ubilježio je jedan koš, ukupno je iz igre šutirao 0/4.

Prvi dio bio je uobičajen za ove derbije, čvrsta i spora košarka kao i inače obilježili su utakmicu u prvom poluvremenu. Nakon dvadeset odigranih minuta na semaforu je svjetlilo 29:27 za momčad iz Pireja. Loša igra Zelenih u nastavku olakšala je domaćim igračima put do pobjede. Panatanikos je zabio svega osamnaest koševa u drugom dijelu, a tako se ne može pobijediti aktualni prvak Europe.

Utakmica je završena rezultatom 55:45, a najbolji u domaćim redovima bili su Matt Lojevski s 14 te Giorgios Printezis s 12 koševa. Jedan od najboljih bekova starog kontinenta Vassilis Spanoulis nije imao svoju večer te je zabio samo dva poena. Kod gostiju je, po običaju najbolji bio Dimitris Diamantidis s 16 ubačaja.

Euroliga počinje ovaj tjedan te će tako Panatanikos u goste Rytasu u četvrtak dok će Olympiacos treći uzastopni pohod na titulu započeti protiv Unicaje iz Malage na svom terenu.