Rudeš svladao Agrodalm

Još dobrih vijesti za simpatizere košarkaškog kluba Rudeš. Nakon što su dobili novu dvoranu, na domaćem su parketu svladali drugoplasirani Agrodalm. Gradski derbi pružio je zanimljivu košarku, a košarkaši Rudeša vodili su većinu susreta, čak i s dvocifrenom razlikom, ali stvari su se u samoj završnici potpuno zakomplicirale. Međutim, domaćini su uspjeli u penal završnici izboriti pobjedu pa se sada nalaze na četvrtom mjestu tablice

Prva liga, 14.kolo, 25. veljače

Rudeš – Agrodalm 92:87 (18:18, 21:17, 32:27, 21:25)

(Ljubičić 17, Galić 17 – Mijić 24, Ribarić 15)

Prvo poluvrijeme bilo je skoro pa potpuno izjednačeno. Blagu inicijativu su ipak imali gosti u prvoj dionici, dok su u drugih deset minuta košarkaši Rudeša preokrenuli rezultat te sredinom četvrtine došli i do plus osam (35:27). U drugom poluvremenu igra se rasplamsala, obrane su bile popustljivije pa je pao na kraju i veći broj koševa.

Rudeš je u završnici treće četvrtine imao ugodnu prednost (66:55) zahvaljujući šuterskim dionicama Galića, Zebića i Ljubičića. Međutim, goste u egal vraća raspoloženi Damir Mijić. Četiri minute prije kraja Žužul smanjuje na samo minus dva (84:82). Uslijedila je penal završnica u kojoj vrijedi istaknuti hladnokrvnog Juriča koji je s linije slobodnih bacanja donio novu pobjedu za Rudeš koji je tako uz Goricu jedina neporažena momčad lige na svome terenu.

Na pobjedničkoj strani istaknuli su se Luka Ljubičić i Mario Galić, oba po 17 poena. Jurič je dodao 16, a Ivan Zebić 14. Kod Agrodalma Mijić je ubacio 24, a Dorian Ribarić 15 poena.