SAD u finalu, Litva smrznuta na -28

U prvom polufinalu reprezentacija SAD-a, očekivano je pregazila reprezentaciju Litve 96:68. NBA je zvijezde nisu imale većih problema u ovoj utakmici. Litva se držala jedno poluvrijeme. SAD je u drugom poluvremenu odigrao čvršću obranu te su krađama i lakim poenima rutinski slomili Litvu

SAD – Litva 96:68 (21:16; 43:35; 76:49)

Irwing 18, Thomson 16, Harden 16, Curry 13;Kuzminkas 19 (9sk), Valanciunas 15 (9sk), Juskevicius 12, Pocius 10

Litavci su se dobro držali kroz cijelo poluvrijeme. Prvo malo veću razliku rade početkom druge četvrtine, kada Stephen Curry slobodnim bacanjima poslije tehničke pogreške diže prednost na 7 razlike.

Činilo se da se SAD počeo osjetno odvajati Thompsonovim polaganjem za 32-22, kada SAD po prvi puta odlazi na dvocifrenu prednost.

Litva do kraja poluvremena smanjuje i do -6, te na kraju odlaze na poluvrijeme rezultatom 43-35.

U drugom poluvremenu. SAD kao da je nova momčad, igraju puno bolju obranu te u prve dvije minute rade seriju od 10-0 i odlaze na 18 razlike. Hardenov ulaz i trica, Davisovo polaganje i Curryeva trica bili su dovoljni za taj epilog. Kasnije je prednost rasla i preko 30 poena razlike, a utakmica je završila 96:68.

SAD pun samopouzdanja juri prema novoj svjetskoj tituli. U finalu čekaju pobjednika drugog polufinala utakmice Srbija – Francuska, koja se igra sutra.

Finale je na rasporedu u nedjelju s početkom u 21:00.