Šanac poražen u zadnjih 90 sekundi

Karlovački Šanac je ugostio Istraune na otvaranju 13. kolo Prve lige. S dosta izmjena vodstva i preokreta na kraju su slavili gosti koji su utakmicu riješili u posljednjoj minuti zahvaljujući seriji 7:0. Odličnu utakmicu odigrao je Milekić koji je upisao 26 poena i 17 skokova. Završilo je rezultatom 79:85. Karlovčani će žaliti za ovom utakmicom jer su propustili privesti utakmicu kraju u samoj završnici.

Prva liga, 13. kolo, 10. veljače

Šanac – Istrauni  79:85 (23:21, 20:16, 16:21, 20:27)

(Josipović 23(7sk), Kraljić 21(6sk) – Milekić 26(17sk, 6as), Šamija 24(5as, 5sk), Šimović 15(5sk), Andabaka 14(8sk, 7as))

Do prvog značajnijeg vodstva na početku dolaze gosti (7:12). Međutim, Šanac ubrzo prelazi u vodstvo (23:21) do kraja prve dionice. Šamija-Milekić-Šimović su raspoloženi kod Puležana koji stvaraju plus sedam sredinom druge dionice (29:36). Međutim, domaćini rade veliku seriju na krilima dvojca Kraljić-Josipović pa do poluvremena prelaze u vodstvo 43:37. Karlovčani su režirali 14:1 seriju.

Odlično je domaća momčad krenula u nastavku te povela s čak 12 razlike (55:43), no Šimović i Šamija do kraja treće četvrtine vraćaju utakmicu u egal (59:58). U posljednjoj četvrtini ponovno egal. Šanac se odvaja dvije minute prije kraja na plus četiri preko Kraljića pa Puležani zovu minutu odmora. Milekić nakon minute odmora vraća goste na minus jedan 90 sekundi prije kraja (77:76). Loše domaćini odrađuju posljednju minutu. Prokockali su 77:73, a Istrauni 40 sekundi prije kraja serijom 7:0 dolaze na 77:80 zahvaljujući Dominiku Šamiji.

Uslijedila je penal završnica u kojoj Milekić i Andabaka pogađaju tri od četiri bacanja, Panjević gubi loptu pa Milekić ponovno s linije slobodnih bacanja zaključuje utakmicu.