Šarić ovoga puta podijelio MVP titulu s još dvojicom igrača

Kolo regionalne lige, koje je iza nas, nije ponudilo većih iznenađenje barem što se rezultata tiče iako je bilo dobrih i uzbudljivih utakmica. Radnički je imao Zvezdu na konopcima do samog kraja, MZT je igrao produžetak u Podgorici, a Cibona je u posljednjem napadu pobijedila Szolnoki.

Tri igrača obilježila su ovo kolo, a oni su: Dario Šarić, Sava Lešić i Deividas Gailius. Srbinu je ovo treća MVP titula, našem igraču druga (u prošlom kolu je također bio najkorisniji igrač), a Litvancu prva. Lešić je za 31 minutu na parketu ubacio 27 koševa i uhvatio devet skokova. Unatoč impresivnoj statistici u jednu ruku bio je tragičar na samom kraju jer nije dobro izvodio slobodna bacanja, a pri rezultatu 72:72, minutu prije kraja, izgubio je loptu.

Gailius je bio najbolji pojedinac svoje momčadi, a ubacio je također 27 poena te upisao sedam skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte. Pored fantastične statistike bio je i glavni igrač, u seriji, kada se Olimpija odvojila. U prvih pet minuta nastavka Litvanac je postigao 11 koševa te odveo svoju momčad na plus deset. Slovenci su na kraju upisali pobjedu koja ih je gurnula prema sredini tablice.

O utakmici Cibone s Mađarima već je sve rečeno i to je utakmica koja može usmjeriti momčad Vukova u jednom drugom smjeru od onoga koji joj se predviđao kada su otišla dvojica Amerikanaca i centar, Andrija Žižić. Cibosi u sljedećem kolu igraju protiv Budućnosti na domaćem parketu, a u toj utakmici će se vidjeti koliko uistinu ova novo-ukomponirana momčad može.

U tablici ispod možete vidjeti ukupni poredak igrača koji se bore za titlu MVP-a, zaključno s ovim, 16.kolom.