Šibenik lako u Belišću, Škrljevo na pragu razigravanja

Jučer je novi prvoligaš iz Šibenika projurio sa stotkom kroz Belišće, uvjerljiv je bio protiv istoimenog domaćina kojega je pobijedio s 31 poen razlike.

Škrljevo će tako večeras imati meč loptu za drugo mjesto u kvalifikacijama i razigravanje protiv pretposljednjeg u Ligi za ostanak, najvjerojatnije Križevaca. Utakmica u dvorani Mavrinci počinje u 19:sati.

Raspored, poredak i kompletne statistike utakmica na crosarka.com/a1-kvalifikacije.

[rezultat id=375]

Domaćin je pružio solidan otpor u prvoj četvrtini, a igrači Jeronima Šarina su u drugom dijeli pokazali svoju snagu i već na poluvremenu je bilo izgledno da će Šibenčani doći do lagane pobjede. Belišće je loše igralo u obrani što su gosti iskoristili postigavši previše laganih poena ispod koša.

Visoka pobjeda je potvrđena u posljednjih deset minuta koju su narančasti dobili s 11 razlike za konačnih 100:69. Šibenčani će tako u subotu u 19:30 sati protiv Čakovca na Baldekinu proslaviti ulazak u A1 ligu s, sigurni smo, stopostotnim učinkom.

Ozren Mišić s 19 koševa i 6 asistencija bio najuspješniji u pobjedničkoj ekipi, a istaknimo i Ljubu Šamadana (17), Filipa Vukučevića (14p, 7as, 5sk) i Domagoja Bašića (11). Marko Mikulić je prevodio domaću ekipu s 24 poena i 8 skokova, a još je samo Goran Vidaković bio dvocifreni (10).