Šibenik sigurno prema A1, Škrljevu produžeci u Čakovcu

Šibenčani su krenuli u A1 kvalifikacije očekivano, prema najavama. Uvjerljivo su na Baldekinu pobijedili Hermes analiticu s 100:72. Nakon dominacije u derbiju igrači Jeronima Šarina su već jednom nogom u našem najvišem stupnju natjecanja. Škrljevo je došlo do druge pobjede u Čakovcu gdje su imali devet poena prednosti na poluvremenu, a na kraju su tu istu prednost stizali u posljednje četiri minute utakmice. Odveli su utakmicu u produžetak koji su uvjerljivo dobili i slavili svoju drugu pobjedu rezultatom 74:81.

[rezultat id=362]

Samo u prvoj četvrtini Analitičari su pružili dobar otpor prvaku juga, nakon deset minuta bili su u minusu samo tri poena. U drugoj, a pogotovo u posljednjoj četvrtini koju su narančasti dobili s 33:19 bili su nadigrani u svim elementima igre.

U pobjedničkoj ekipi čak šest igrača je imalo dvoznamenkasti učinak. Martin Junaković (9 asistencija) i Ozren Mišić su ubacili po 19, Ljubo Šamadan 15, a Domagoj Bašić, Ivan Grgat (10 skokova) i Filip Vukičević (11 skokova) po 12 poena.

U momčadi Zvonimira Mravka Božo Jukić je postigao 21 (10 skokova), Hrvoje Garfulič 11, a Domagoj Repar i Goran Perković (8 asistencija) po 10 poena.

Hermes je sljedeće kolo slobodan, a Šibenik u nedjelju gostuje u Čavlima kod Škrljeva i u slučaju pobjede skoro i sa dvije noge bi zakoračili u viši rang.

[rezultat id=361]

Prva četvrtina utakmice između domaćeg Čakovca i gostiju iz Škrljeva protekla je u ispitivanju snaga, a završila je nerješenim rezultatom 14:14.Spomenimo da je za Čakovec 12 od 14 poena postigao Matija Novak.

Gosti su bili puno bolji u drugoj četvrtini, dobili su taj period s devet poena razlike, a tu su razliku imali i na poluvremenu.

Puno bolji Čakovec gledali smo u trećoj četvrtini. Stigli su Škrljevo, pa čak i poveli, ali su gosti ipak uspijeli s minimalnom prednošću od jednog poena otići u posljednji period.

Čakovec je bio puno bolji u prvih šest minuta posljednjeg perioda kada su poveli s devet pogodaka prednosti, ali to im nije bilo dovoljno za pobjedu. Škrljevo je stiglo Čakovec i odvelo utakmicu u produžetak u kojem su dominirali i dobili ga rezultatom 9:2, a Čakovec je jedine poene postigao iz slobodnih bacanja.

Kod Čakovca bilježimo 23 poena Novaka uz sedam skokova i 22 Luke Prprovića uz šest skokova i pet asistencija. Škrljevo su nosili Davor Velčić s 19 koševa i po tri skoka i asistencije te Tomislav Troskot s 17 poena i osam skokova.