Široki poražen od Union Olimpije

U 16. kolu ABA lige, Široki je tražio petu pobjedu ove sezonei mogući bijeg s posljednjeg mjesta na tablici, ovaj put protiv Union Olimpije na gostujućem terenu. Slovenci su nakon lošeg starta sezone uspjeli upisati pet pobjeda do ovog susreta, a danas je Olimpija bila uspješna šesti put i slavila 77:62.

Union Olimpija – Široki Primorka 77:62 (20:12; 31:33; 55:50)

Union Olimpija: Vladović, Jackson 7, Rupnik, Marinelli, Joksimović 5, Brodnik, Salin 10, Gailius 27 (7sk, 5as), Bubnić, Omić 15 (11sk), Drobnjak 9, Stephenson 4.

Široki: Opačak, Vragović 3, Young 17, Katić, Mikulić 11, Ćorić, Bilinovac 2, Kaštropil, Bošnjak 7, Jones 11 (5as), Buva 8, Rikić 3.

U prvu četvrtinu snažnije ulaze domaćini i nakon prve četiri minute vode s 12:0, a gosti iz Širokog djeluju pomalo izgubljeno na terenu, uz šest izgubljenih lopti u tom periodu. Gosti prve poene postižu u sedmoj minuti, preko Jonesa za rezultat 15:2. Velike probleme Širokom stvorile su osobne greške Roberta Rikića, u prvoj četvrtini je napravio četiri prekršaja, a Jakša Vulić nije mogao računati na ozlijeđenog Petrovića i bolesnoga Kaštropila.

Domaćine je do nagomilavanja prednosti u prvoj četvrtini predvodio Jakcson sa sedam i Omić s pet poena. No, kod Širokobriježana se odlično snašao mladi centar Mikulić, koji je sa svojih šest poena uspio smanjiti na 20:12 za kraj prve četvrtine.

Tek u drugoj četvrtini je pogođena prva trica na utakmici, u režiji Nebojše Joksimovića. Iako desetkovani na centarskoj poziciji i skloni gubljenju lopti, gosti uspijevaju prići Olimpiji na samo pet poena razlike, a najveće zasluge pripadaju Josipu Mikuliću koji sjajno koristi svoje rijetke minute u ABA ligi, a priključio mu se i Jahmar Young.

U posljednjem napadu poluvremena Široki dolazi u priliku za preuzeti vodstvo, čemu se nikako nisu mogli nadati nakon prvih nekoliko minuta utakmice. Preko Karla Vragovića i njegove trice gosti to i uspijevaju i na odmor odlaze s vodstvom 33:31.

Drugo poluvrijeme s tri trice otvara David Gailius, a s jednom mu se priključuje i Drobnjak te domaćini nakon samo tri i pol minute odlaze na plus 10. S druge strane Young i Jones uzvraćaju šutevima za tri i smanjuju na 47:41. Široki se ne uspijeva izvući iz problema s osobnim pogreškama, zbog pet osobnih, Josip Bilinovac je primoran napustiti igru u trećoj četvrtini.

U posljednju dionicu utakmice Olimpija ulazi uz prednost od 55:50, ponajviše zahvaljujući sjajnoj dionici Gailiusa u trećoj četvrtini, koji jednako nastavlja i u nastavku. Četvrtu četvrtinu otvara s pet poena za prednost od 10 razlike. Domaćini su u prilici za povisiti prednost nakon tehničke pogreške dosuđene treneru gostiju Vuliću.

U posljednjih pet minuta utakmice se ulazi uz istih 10 poena prednosti za Olimpiju, a velike probleme Širokom i dalje stvara Gailius, za kojega nikako nisu uspjeli pronaći rješenje u obrani. Nešto manje od dvije minute prije kraja Olimpija preko Drobnjaka i Omića odlazi na plus 15 i rješavaju pitanje pobjednika.

Ovim porazom Široki je još više ugrozio svoje šanse za ostanak u ligi, a Slovenci su nastavili svoj bijeg s dna tablice. U 17. kolu Široki dočekuje konkurenta za dno ljestvice, Szolnokia, dok Olimpija ide na teško gostovanje kod Crvene zvezde.