Sjajni Hezonja odveo drugu momčad Barcelone do pobjede

Sjajni hrvatski 17-godišnjak Mario Hezonja sjajnom je igrom u drugom kolu španjolske druge lige odveo Barcelonu do prve pobjede.

Slavila je druga momčad ovog slavnog kluba rezultatom 88:78 protiv Lucentum Alicantea. Hezonja je u pobjedi svoje momčadi ugradio 26 poena, uvjerljivo najviše u svojoj momčadi te je Barcelona nakon poraza u prvom kolu od Luga upisala prvu pobjedu sezone. Hezonja je u prvoj utakmici postigao 13 poena, a sada je to udvostručio.

Sjajno je Hezonja krenuo u utakmicu i već nakon četiri minute na svome kontu imao 6 postignutih poena. Od početka utakmice se vidjelo da se napadi Barcelone orijentiraju na njega i da će ove sezone biti prvo ime svoje momčadi, iako je najmlađi u ekipi. Posebno je impresivna bila treća četvrtina u kojoj je postigao 11 uzastopnih poena svoje momčadi (13 u četvrtini) i tako konačno omogućio Barceloni da prijeđe u vodstvo koje više nije ispuštala do kraja susreta.

Na otvaranju posljednjeg perioda igre postigao je Mario još pet poena, ali uskoro je napravio brze dvije osobne pogreške te iz je prikupio pet, što znači da je morao posjesti na klupu do kraja susreta. Barcelona je tada imala 7 poena prednosti koje je uspjela održati do kraja i upisati svoju prvu pobjedu u sezoni.

Super Mario je ukupno igrao 23 minute te je sjajno šutirao za dva poena, 8-12, a ubacio je i dvije trice iz šest pokušaja, što je uz 4 pogođena slobodna bacanja bez promašaja bilo dovoljno za 26 poena. Svojoj statistici pridodao je 2 skoka, 1 asistenciju, 4 izgubljene i 2 osvojene lopte. Impresionirala je njegova sigurnost u igri i lakoća kojom je postizao poene, te je već nakon dvije utakmice pokazao da će biti glavno napadačko oružje svoje ekipe.

Za kraj jedna zanimljivost, u momčadi Alicantea 14 minuta igrao je Darryl Middleton Bryant, koji sa svojih 46 godina na leđima ima skoro tri puta više godina od našeg dragulja Hezonje.