Sjajni Vrkić odveo Šibenik do pobjede nad Jollyjem

Prvi ovogodišnji gradski derbi odigrali su Šibenik i Jolly. Zasluženo su slavili košarkaši Šibenika s uvjerljivih 86:70. Igrač utakmice bio je sjajni Zoran Vrkić s 25 poena. Osim njega, bilo je tu još nekoliko raspoloženih igrača pa pobjeda nije dolazila u pitanje.

Jolly JBŠ – GKK Šibenik 70:86 (21:25; 17:25; 12:17)

JOLLY JBŠ: Gulam 5, Roso 2, Pavlović 3, Katura 17, Šekelja 9, Vrlika 5, Mrva 9, Najev, Subotić 7, Junaković 13, Perković, Bilalović. Trener: Momir Milatović.
GKK ŠIBENIK: Radovčić 3, Badžim 5, Mišić 3, Kalpić 4 Bašić 15, Blaće 4, Marciuš 8, Vukičević, Španja, Šamadan 8, Petani 11, Vrkić 25. Trener: Jeronimo Šarin.

Bolje su krenuli “gosti”, no pred 1000 gromoglasnih funcuta zapravo su “Građani” bili domaćini večeras. Preko Vrkića su otvorili sa 16:8 pa je trener Jollyja vrlo rano morao zvati minutu odmora. Nakon toga su ipak uspjeli odgovoriti preko Mrve i malo smanjiti zaostatak do kraja četvrtine.

No, Šibenik preko Bašića otvara drugu dionicu s 8:0 i vrlo brzo dolaze do ogromnih plus 18 u 14. minuti susreta. Do poluvremena su Bankari uspjeli malo ublažiti rezultatski minus, ali u nastavku se ponovno razigrao Vrkić pa je prednost narasla i do plus 20 na otvaranju posljednje dionice. Šibenik je bez problema uspio iskontrolirati rezultat do kraja i upisati vrijednu i zasluženu pobjedu.