Ekipi Aramisa Naglića protiv Požege nije bila potrebna pomoć Matije Češkovića i Davora Velčića za sigurnu pobjedu. Uz njih dvojicu pošteđeni su i Marko Milekić te Ivica Cvitanović koji su igrali puno manje nego što će to biti sljedeći vikend kada Škrljevo gostuje kod Hermes Analitice.

Ta utakmica će vjerojatno odlučiti o prvaku jer u posljednjem kolu Analitičari igraju u Virju, a Škrljevčani dočekuju Jazine. Podsjetimo, prvak je novi A1 ligaš, a drugoplasirani igra protiv posljednjeg iz Lige za ostanak.

Škrljevo je već u prvoj četvrtini vodilo 38:11 i bilo je jasno da prorijeđena ozljedama Požega može na Mavrincima tražiti samo prihvatljiv poraz.

U pobjedničkom sastavu pet igrača je imalo dvoznamenkasti učinak. Josip Surina (9sk) i Dino Vidmar, koji je dobro iskoristio dobivenu minutažu kao igrač zaštićenog godišta, su ubacili po 21, Krešimir Kozlevčar (8sk) je dodao 19, a dva Igora, Trbović i Salamun, po 13. Istaknimo  i Luku Prostrana, uz 8 ubačaja imao je 5 asistencija i 12 uspješnih skokova. Kod Požege Antun Štivić je bio najbolji s 15 koševa, jedan više od Brune Čelebije i Krunoslava Rimca.

Hermes Analitica i Škrljevo su u poretku poravnati (5-1) uoči pretposljednjeg kola. Treći će vjerojatno biti Podravac (3-3), Jazine četvrte (3-4), a Požega (0-7) će završiti ovu ligu na posljednjem mjestu. Rezultate, poredak, statistike utakmica i najbolje pogledajte na crosarka.com/kvalifikacije-musku-kosarkasku-ligu.