Skupina A: Kvarner uvjerljiv protiv Zagreba, Zadar slavio protiv Cedevite

U prvoj odigranoj utakmici skupine A juniorske poluzavršnice igrane u zadarskim Jazinama, košarkaši Kvarnera uvjerljivim rezultatom svladali su Zagreb. Konačni rezultat iznosio je 88:105. Nakon tog susreta Zadar je, bez Davida Škare, u do kraja neizvjesnoj utakmici savladao zagrebačku Cedevitu rezultatom 92:90.

Raspored, poredak, Live Score linkove, izvješća, kompletne statistike momčadi i igrača te listu najboljih strijelaca, skakača i asistenata pogledajte na phmladi.crosarka.com/.

[rezultat id=482]

Zagrepčani su tek u uvodnom djelu susreta bili u vodstvu, do sredine prve četvrtine rezultat je iznosio 14:15 za Kvarner, dok se prvih deset minuta zaključilo s podnošljivih 25:29.

U drugom djelu Kvarner se nizom od 10 uzastopnih poena odvaja na visokih 17 poena razlike i praktički rješavaju pitanje pobjednika.

Pobjegli su Riječani u jednom trenutku i na 28 poena, međutim Zagreb pred krajem utakmice uspijeva sniziti rezultat na već spomenutih 17 razlike.

Kod Kvarnera koji je čak 70 poena postigao unutar reketa dominirali su Ivan Miličević s 27 poena i 13 skokova, odnosno Đani Koljanin s 26 poena i 8 skokova. 17 poena dodao je Ivan Kučan, dok je 16 poena, 7 skokova i 5 asistencija pridodao Dino Vidmar.

U sastavu poražene momčadi se s 26 poena istaknuo Marko Milekić, ujedno je uhvatio i 7 lopti. Jakša Milatić je ubacio 18 poena, dok je Luka Žugaj zabio 12. Roko Anzulović je s najvećom minutažom na susretu (38:38 minuta) susret završio s 10 poena, 7 asistencija i 5 skokova.

Zagreb već sutra igra protiv domaćina Zadra, dok će Riječani sutra biti slobodni, a u petak ih čeka važan susret protiv Križevaca.

[rezultat id=483]

U drugom susretu poluzavršnog turnira za juniore koji se održava u Zadru domaća ekipa je na kraju sretno i spretno došla do pobjede nad Cedevitom.

Na samom početku susreta gostujuća ekipa se nikako nije uspjela snaći na Zadrov zonski presing te su iz napada u napad gubili lopte sto su na drugoj strani Lovre Bašić s asistencijama te Jure Perić izvrsnim zakucavanjima kažnjavali i podigli publiku na noge. Nakon prve tri minute susreta rezultat je iznosio 14:2.Tad uz i dalje povremene probleme Cedevita pronalazi rješenje na Zadrovu igru i u vrlo efikasnoj ali ne i pre kvalitetnoj prvoj četvrtini dolaze na samo osam poena zaostatka.

Druga četvrtina je donijela ispuhani Zadar i okuraženu Cedevitu koja je na krilima kapetana Doriana Jeleneka polako počela smanjivati prednost da bi bacanjima Markusa Lončara prvi put povela. Do poluvremena su povećali tu prednost i na veliki odmor se otišlo rezultatom 54:49 u korist zagrebačke ekipe.

Treća dio je donio presliku drugog. Cedevita je bila puno bolja i u jednom trenutku je njihova prednost iznosila preko deset poena da bi se u završnih deset minuta susreta ušlo s 73:67. I tad se kod Zadra budi Marko Jurica koji svojim ubačajima vraća svoju ekipu u igru i nakon trice Josipa Mihoća Zadrani ponovo preuzimaju prednost u svoje ruke. Treba istaknuti i da je Cedevita kroz cijelu utakmicu ali posebno kroz zadnju četvrtinu promašila jako puno zicera.

U zadnju minutu susreta se ušlo neriješenim rezultatom. Zadrani zabijaju koš, Ivan Vučić promašuje zicer na što Zadrani uzvraćaju sa dva promašena bacanja.Trener Cedevite zove time out petnaest sekundi do kraja ali prilikom time outa dobiva tehničku pogrešku koju koristi Jurica i zabija oba bacanja za 92:88.

Šest sekundi prije kraja Zadrani gube loptu, Cedevita na brzinu postiže koš za 92:90 i dvije sekunde do kraja rade prekršaj. Igrači Zadra ponovno promašuju oba bacanja ali Jelenek ne uspijeva uputiti šut unutar vremena i Zadrani pobjeđuju.

Spomenimo da za Zadar nije igrao David Škara, njihov ponajbolji junior. Prema informacijama neće nastupiti ni danas jer nije našao zajednički jezik s klubom oko potpisivanja ugovora.

Perić s 32 koša i 7 skokova je bio najučinkovitiji kod domaćina. Odličan je bio Bašić kojemu je jedna ukradena lopta nedostajala za triple-double, na kraju je upisao 16 poena, 12 asistencija i 9 ukradenih. U sastavu poraženog Jelenek je imao 29 koševa i čak 18 skokova. Vučić je dodao 22, a Filip Palac 18 uz 9 skokova.