Skupina A: Ukrajinci sami na vrhu

Nakon jučerašnjeg trijumfa protiv Belgije, Ukrajinci nisu danas imali previše problema u obračunu s Izraelcima. Slavili su na kraju 74:67 u utakmici u kojoj niti u jednom trenutku nisu bili u rezultatskom zaostatku. Njemačka je neočekivano poražena od Belgije, dok je Francuska očekivano pobjedila Britance.

Ukrajina – Izrael 74:67 (19:13, 35:26, 53:46)

Ukrajina: Gladyr 17, Kravtsov 15, Pustozvonov 13, Natyazhko 10, Zabirchenko 5, Korniyenko 5, Jeter 4, Mishula 3, Lypovyy 2, Zaytsev, Pustovyi.

Izrael: Nissim 12, Pnini 9, Halperin 9, Green 8, Eliyahu 8, Limonad 7, Casspi 6, Ohayon 3, Kadir 3, Kozikaro 2, Tyus, Hanochi.

Počeli su igrači Ukrajine furiozno, povevši 13:2 nakon nepunih pet minuta igre, da bi okončali prvi period vodstvom 19:13. U tom dijelu igre najviše se istaknuo Kyryl Natyazhko s osam poena. U drugoj četvrtini održava se prednost Ukrajinaca, te se na odmor odlazi rezultatom 35:26.

U trećoj četvrtini Izraelci se dva puta približavaju na samo jedan poen zaostatka, pri rezultatu 35:34 i 37:36, no više od toga ne uspijevaju. Zadnji period također donosi jedno približavanje na poen razlike, ali Viacheslav Kravtsov i Sergei Gladyr svojim koševima rezultat postavljaju na 62:57. Sudbinu Izraelaca u ovoj utakmici zapečaćuje Gladyr tricom za 67:60, s obzirom da nakon toga više nije bilo snage za povratak kod izabranika trenera Arika Shiveka. Konačni rezultat zakucavanjem postavlja Kravtsov.

Kod Ukrajinaca najbolji je bio već spomenuti dvojac Kravtsov – Gladyr, gdje je prvi zabio 15 koševa i skupio osam skokova, dok je drugi zabio 17 i tome dodao pet uhvaćenih lopti. Kod Izreala jedini dvoznamenkasti što se poena tiče bio je Afik Nissim s 12 postignutih.

Velika Britanija – Francuska 65:88 (14:26; 37:45; 48:61)

Velika Britanija: Achara, Lawrence, Robinson 7, Van Oostrum 13, Sullivan 2, Murray 3, Hesson 8, Fraser 2, Clark 16, Adegboye 3, Boateng 6, Johnson 5.
Francuska: Lauvergne 4, Batum 17, Diot 6, Petro 4, Kahudi 3, Parker 16, Heurtel, Pietrus 2, De Colo 11, Diaw 4, Ajinca 10, Gelabale 11.

Košarkaši Francuske su očekivano i uvjerljivo slavili protiv Velike Britanije i upisali prvu pobjedu nakon neočekivanog poraza od Njemačke. Od samog su početka susreta Francuzi bili dominantna ekipa na terenu, ali tek su se u trećem periodu uspjeli rezultatski značajnije odlijepiti i privesti utakmicu ka mirnom kraju.

Francuze je do pobjede vodio dvojac Tony Parker i Nicolas Batum. Parker je zabilježio 16 poena i 5 asistencija, dok je Batum postigao 17 poena i sakupio 4 skoka. Daniel Clark bio je najbolji pojedinac reprezentacije Velike Britanije sa 16 poena.

U sutrašnjem rasporedu Francuzi će se okušati s Izraelom, dok će Veliku Britanija igrati protiv Belgije.

Njemačka – Belgija 73:77 (16:14; 26:35; 41:48))

Njemačka: King, Giffey 9, Günther 4, Zwiener 2, Schaffartzik 15, Tadda, Staiger 7, Pleiss 10, Benzing 24, Doreth, Seiferth, Zirbes 2.
Belgija: Moors 6, Van Rossom 10, Beghin 5, Hervelle 11, Mwema 3, Tabu 15, Serron, Muya, Mukubu 10, De Zeeuw 2, Massot 15, Driesen.

Nakon odličnog otvaranja prvenstva i pobjede protiv favorizirane Francuske, reprezentacija Njemačke doživjela je poraz u iznimno zanimljivoj završnici. Belgijanci su s druge strane umalo izgubili dobivenu utakmicu, a s ovom pobjedom imaju omjer jedne pobjede i isto toliko poraza i poravnati su s reprezentacijom Njemačke.

Nakon izjednačenog početka susreta, reprezentativci Belgije odlično su odigrali drugi period i na poluvrijeme otišli s devet poena prednosti. Rezultatsku prednost održavali su do samog kraja susreta, kada su dozvolili Nijemcima da se skroz približe i izbore produžetke. Uzbudljivo je bilo i u nastavku kada je Tibor Pleiss na minus dva i s pet sekundi do kraja susreta uspio promašiti uzastopna polaganja i propustio ekipi omogućiti daljnji nastavak susreta. S dva uspješna slobodna bacanja Roel Moors razriješio je pitanje pobjednika i donio Belgiji važnu pobjedu.

Najbolji pojedinac u sastavu Njemačke bio je Robin Benzing s 24 poena i 5 skokova, a odlično je odigrao i Heiko Schaffartzik s 15 poena i 7 asistencija.
Belgiju je s druge strane do pobjede vodio Jonathan Tabu zabivši 15 poena i uz to je pridodao 6 skokova i 5 asistencija. Zapaženu ulogu odigrao je i Sascha Massot s 15 poena i 8 skokova.

Njemačku sutra očekuje okršaj s Ukrajinom, dok će Belgijanci odmjeriti snage s Velikom Britanijom.