Skupina B: Portorikanci do prve pobjede, Argentina pregazila Senegal

Reprezentacija Portorika upisala je prvu pobjedu na prvenstvu svladavši selekciju Filipina. Filipinci su prokockali plus 12 iz prve četvrtine, a u završnici nisu imali snage vratiti prednost. Kraj je to filipinskih nadanja o drugom krugu. Druga je pak utakmica bila vrlo jednostavna. Od prve do posljednje minute Argentinci su suvereno vladali situacijom i upisali laganu pobjedu.

Portoriko – Filipini 77:73 (25:13; 44:39; 57;61)

Portoriko: Clemente 2, Barea 30, Franklin 3, Arroyo, Vassallo, Rivera 5, Diaz 4, Sanchez 13, Huertas 13, Balkman 2, Galindo 5, Santiago

Filipini: Alapag 6, Tenorio 18, Chan, William 4, David, De Ocampo 2, Norwood 6, Blatche 25, Fajardo, Dalistan 10, Aguilar, Pingris 2

Ponovno sjajan start Filipina, isto kao i protiv Argentine. Nakon portorikanskih 8:3 Filipinci se bude i preko Blatche-a ulaze u veliku seriju. Vidjelo se da portorikanska obrana nema lijeka za NBA igrača, no u nastavku su se uspjeli konsolidirati. Prednost od 12 poena se polako počela topiti u drugoj dionici kada se budi i drugi NBA igrač na terenu, Jose Barea, koji dalekometnom paljbom vraća Portoriko u igru.

Na samome kraju treće dionice Portorikanci dolaze i do vodstva kada Diaz polaže za 58:57. U četvrtoj se pak četvrtini obje momčadi izmjenjuju u vodstvu, a zadnjih par minute se više griješilo i gubilo lopte nego poentiralo. Barea je sam riješio susret s čak deset poena u posljednje dvije minute. Prvo tricom za izjednačenje (70:70), a zatim i polaganjem za vodstvo te preciznom rukom s linije slobodnih bacanja za potvrdu pobjede.

Argentina – Senegal 81:46 (20:15; 41:24; 53:38)

Argentina: Scola 22, Gallizzi 2, Mata 8, Campazzo 4, Prigioni 10, Laprovittola 8, Gutierrez 8, Delia 3, Herrmann 11, Nocioni 3, Bortolin 2, Safar

Senegal: Niang 2, Dalmeida 9, Thomas, Ndoye, Diop 4, Ndoye 2, Thiam, Faye 2, Ndour 6, Ndiaye 6, Dieng 11, Badji 4

Sjajna predstava Argentinaca. Scola i Herrmann su se razigrali već na početku pa je semafor nakon pet minuta pokazivao plus deset. Iskusni Argentinci pokazali su kako se igra sa Senegalcima. Nakon sjajnog početka prednost nisu samo održavali, nego su povećavali iz minute u minutu.

U nastavku ista priča. Campazzo se pridružio Scoli pa je prednost vrtoglavo rasla iz minute u minutu sve do plus 35. Pobjeda do kraja utakmice nije dolazila u pitanje tako da su Argentinci upisali laganu pobjedu kojom su zakomplicirali stanje u skupini. Naime, ukoliko naši reprezentativci izgube večerašnju utakmicu s Grčkom i onu s Portorikom sutra, tada bi se oprostili od natjecanja prije vremena.