Skupina C: Španjolska očekivano protiv Gruzije

U posljednjem kolu prve faze natjecanja, Španjolska je bez većih problema svladala Gruziju. S tom pobjedom je trenutno vodeća momčad u skupini, a po svemu sudeći, dalje će prenijeti jednu pobjedu, dok je Gruzija kofere za povratak kući spakirala još jučer.

Gruzija – Španjolska 59:83 (17:17; 29:41; 39:62)

Gruzija: Metreveli 4, Pkhakadze, Sanadze 7, Burjanadze 2, Tsintsadze 6, Shermadini 10, Hickman 7, Markoishvili, Patsatsia 3, Sanikidze 8, Lezhava 7, Tskitishvili 5.
Španjolska: Aguilar 2, Fernandez 11, Rodriguez 15, Rey 6, Calderón 3, Rubio 16, Claver 4, San Emeterio 3, Llull 11, Gasol 4, Gabriel 5, Mumbru 3.

Gruzija je priključak u utakmici držala do 16. minute i vodstva 27:26. Tada kreće serija Španjolaca koju je pokrenuo Rudy Fernandez, a Gruzijci do poluvremena zabijaju samo dva poena. Nakon 20 minuta rezultat je iznosio 41:29.

U trećoj četvrtini Furija je nastavila u istom ritmu i dobiva ju 11 razlike, a Gruziji je prijetio potop, slično kao našoj reprezentaciji, Češkoj ili Poljskoj. Ipak, negativnih rekorda nije bilo, a konačni rezultat je iznosio 59:83.