Solidan Šaričev nastup, 76 ponovno poraženi

Još jedan poraz, ovaj put pred svojim navijačima, doživjeli su košarkaški Philadelphia 76ersa od Boston Celticsa. Nakon produžetka rezultat je stajao 98:101 u korist gostiju koji sada imaju lijepu 3:0 prednost pred drugu utakmicu u Wells Fargo Centru. 76ersima je pobjeda bila potrebna kako bi se vratili u život, međutim ovim porazom upali su u još dublji ponor iz kojeg se jako teško izvući. Vrlo dinamično i napeto bilo je do samog kraja, a niti jedna momčad nije uspjela ostvariti znatnije vodstvo i usmjeriti utakmicu ka pobjedi. Četiri vezana poena Jaylena Browna dovela su Celticse u vodstvo 87:89, 1.7 sekunde prije kraja utakmice. Domaćini izvode loptu sa strane i ona odlazi u ruke talijanskog šutera Marca Belinellija koji iz kuta pogađa za produžetak.

Postava s Belinellijem i Redickom najgora je obrambena postava domaćih i Celticsi su to iskoristili zabivši im 12 poena u dodatnih pet minuta (ponajviše Al Horford koji je od svojih ukupnih 13 poena njih 7 dao u produžetku). Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je rookie Jayson Tatum odigravši sjajnu partiju s obzirom na to da mu je ovo prvo playoff iskustvo (24 poena, 5 skokova i 4 dodavanja), a 18 je dodao Terry Rozier. Kod Philadelphije najbolji pojedinac bio je Joel Embiid s double-double učinkom od 22 poena i 19 skokova. Naš predstavnik u playoffu Dario Šarić odigrao je 34 minute i pri tome zabio 11 poena (šut iz igre 4/11, 1/3 za 1, 2/4 za 3,) i dodao 5 skokova, 3 asistencije i ukradene te 1 blokadu. Najviše problema ima s realizacijom šuta te je tek na 38% realizacije u cijelom doigravanju, a u zadnjih pet utakmica šutira i 21% za tri. Vrlo vrlo težak zadatak nalazi se pred mladom momčadi 76ersa i čini se kako će se ponoviti prošlogodišnje finale istočne konferencije. Hoće li 76ersi pasti bez ispaljenog metka ili će natjerati Boston da doma u petoj utakmici privedu kraj ostaje za vidjeti u četvrtoj utakmici koja je na rasporedu u utorak točno u ponoć.

U drugoj utakmici Cleveland Cavaliersi ponovno su se provukli i iščupali pobjedu protiv Toronto Raptorsa rezultatom 105:103. Iako su vodili cijelu utakmicu (na poluvremenu i 15 razlike) Cavsi su u četvrtoj četvrtini ispustili prednost (Raptorsi zabili 38 poena u četvrtoj). Međutim, fantastični LeBron James (38 poena, 6 skokova, 7 asista) ponovno je vukao svoju momčad zabivši težak šut iz koraka za pobjedu i velikih 3:0 u seriji.  Osim Jamesa, Kevin Love je dodao double-double (21 poen i 16 skokova) dok mladi hrvatski centar Ante Žižić nije ulazio u igru. Kod Raptorsa najbolji je bio Kyle Lowry (27 poena, 7 asistencija) igrajući praktički simultanku u drugom poluvremenu, a pridružio mu se rookie O.G. Anunoby s 18 poena i 4 skoka. Zanimljivo kako su gosti iz Toronta pokušavali sve ne bi li malo razbudili i osvježili svoju ekipu (čak su promijenili startnu petorku i počeli s 3 beka i VanVleetom umjesto Ibake) no nije urodilo plodom. Indisponirani DeMar DeRozan ostao je na samo 8 poena i nije ulazio u igru cijelu posljednju četvrtinu. Na kraju su ih koštale izgubljene lopte (njih 17 što je puno za doigravanje). Pred njima je sad težak zadatak, kao i pred 76ersima, vratiti se iz 3:0 zaostatka. A za to će morati naći rješenje za LeBrona i početi igrati razinu više na obje strane parketa nego do sad. Iduća utakmica igra se također u Clevelandu, u noći s ponedjeljka na utorak.