Španjolci preko Poljske do borbe za medalje

Nakon “iznenadne” pobjede Argentine nad Srbijom u drugom današnjoj četvrtfinalnoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Kini snage su odmjerili Španjolska i Poljska. Momčad Sergija Scariola odnijela je pobjedu i tako prošla u polufinale gdje čeka pobjednika susreta Australija-Češka.

Španjolska – Poljska 90:78

(Rubio 19p,9as, W.Hernangomez 18 – Slaugher 19)

Koliko su neugodni Poljaci, što je Hrvatska s NBA igračima osjetila na svojoj koži, danas su mogli vidjeti i favorizirani Španjolci koji su pobjedu ipak odnijeli po Popovichevom sistemu – “pobijedi u svakoj četvrtini po par poena razlike i došao si do sigurne pobjede”. Poljska je bila aktivna na poluvremenu sa zaostatkom od pet poena.

Malo u nastavku dolazi do pada pa “Furija” većinom vodi po sedam, osam poena razlike. Posljednjih deset minuta raspoloženi Španjolci drže Poljsku na “distanci” od deset poena viška. Sve što su Poljaci uspjeli zaprijetiti jest smanjenje na minus četiri (76:72) zahvaljujući Slaughteru, i to pet minuta prije kraja utakmice. To je ujedno označio i početak kraja jer je Poljski napad potpuno stao.

Ricky Rubio tada rješava utakmicu na sebi neuobičajen način, tricama. Naime, Rubio s dvije trice gasi svaku nadu Poljaka koji polako gube konce u završnici te je Španjolska na kraju slavila s rezultatom 90:78. Rubio je na kraju susret završio s 19 poena, devet asistencija i pet skokova. Odlične role imali su Willy Hernangomez s 18 poena, Rudy Fernandez sa 16 i drugi brat Hernangomez također s 14 poena.

A.J. Slaughter predvodio je Poljake s 19 poena.