Španjolci uvjerljivi protiv Senegala

U posljednjoj utakmici prvog dana osmine finala Španjolci su upisali uvjerljivu pobjedu protiv reprezentacije Senegala. Tako su sačuvali stopostotni učinak i u četvrtfinalu ih očekuju Francuzi. Čvrsti Senegalci ovaj put nisu uspjeli iznenaditi. U egalu su se držali samo prvih pet minuta, a ostatak susreta Španjolci su odradili suvereno i upisali visoku pobjedu.

Španjolska – Senegal 89:56 (23:17; 41:28; 62:43)

Španjolska: Gasol 17, Fernandez 5, Rodriguez 5, Navarro 4, Calderon 11, Reyes 11, Claver, Rubio 7, Llull 7, Gasol 9, Ibaka 11, Abrines 2

Senegal: Niang 4, Dalmeida 5, Thomas 2, Ndoye 1, Diop 2, M. Ndoye 2, Thiam, Faye 12, Ndour 4, Ndiaye 6, Dieng 6, Badji 12

Španjolci su dobro otvorili utakmicu. Iako se Senegal dobro držao četiri i pol minute, vrlo raspoloženi Marc i Pau Gasol su im unutarnjom igrom razbili obranu. Afrikanci su dva puta uspjeli smanjiti na minus šest, no braći Gasol se pridružio i Serge Ibaka koji je uzvratio senegalskom atleticizmu skokovima i laganim poenima.

Druga i treća četvrtina su protekle jednako. Španjolci su iz minute u minutu lagano povećavali vodstvo. Prednost nije prestajala rasti, a trener Španjolske to je uspio iskoristiti kako bi odmorio svoje glavne uzdanice za četvrtfinalni susret (nitko nije igrao više od 25 minuta). Završilo je s visokih 89:56 u korist Španjolske. Španjolci su imali čak četiri čovjeka s dvoznamenkastim brojem poena, a najistaknutiji je bio Pau Gasol sa 17 poena i pet skokova. Kod Senegala je pak najbolji bio Badji s 12 poena i sedam skokova.