Split i dalje bez gostujuće pobjede

U 6.kolu ABA lige košarkaši Splita upisali su novi poraz u gostima. Košarkaši Szolnokija predvođeni šuterima  Šehovićem i Kalveom bili su bolji rezultatom 75:67 i tako osigurali svoju drugu pobjedu u ovogodišnjem izdanju regionalne lige. Važno je spomenuti da je u utakmici dosuđeno čak 57 prekršaja, pa ostaje upitno koliko je bilo lijepo za gledati takvo loptanje pod obručima.

Szolnoki Olaj – Split 75:67  (12:15, 22:12, 21:25, 20:15)

Utakmicu nakon početnih grešaka prvim poenom otvara bivši Cibos Marton Bader. Filip Kraljević uzvraća mini serijom te se  nakon toga igra koš za košem sve do vodstva Splita (12:15)  kojim završava prva četvrtina.

Na početku druge četvrtine Mađari rade seriju 8:0 te preokreću rezultat na 20:15 u 12. minuti. Žuti se vraćaju u igru prvim pogođenim vanjskim šutom u poluvremenu Srđana Subotića za 25:23. Jedini raspoloženi igrač gostiju je bio splitski centar Filip Kraljević koji je u prvom poluvremenu postigao skoro polovicu poena svoje momčadi. Do kraja poluvremena scenarij su krojili suci, pa se igra svela na šuteve s linije slobodnih bacanja i na odmor se otišlo rezultatom 34:27 za Szolnoki.

Drugo poluvrijeme otvorio je Josip Sobin petim faulom, pa domaćini to koriste i na krilima novog pojačanja Mađara, Seada Šehovića rade seriju za dvoznamenkasto vodstvo (52:38). Ipak, Žuti se još većom serijom vraćaju u igru. Proradio je šut Ivana Mimice i Filipa Krušlina čijom tricom Splićani dolaze na minus tri (55:52) na kraju treće četvrtine.

U posljednjoj dionici Split nastavlja seriju i prelazi u vodstvo košem Nikole Vujčića u 33. minuti. Opet u igru ulaze suci i Splićani opterećeni prekršajima polako ostaju bez ideje, čemu je doprinijelo isključenje Vujčića i Dijana zbog osobnih. Ernest Kalve i Marton Bader serijom lome utakmicu (71:63) u 39.minuti i do kraja domaćini mirno privode utakmicu kraju za konačnih 75:67.

Splićani su tako odigrali najslabiju utakmicu ove sezone i propustili upisati prvu gostujuću pobjedu. Neosporno je da su suci u velikoj mjeri utjecali na ishod ove utakmice s 57 dosuđenih prekršaja uz čak 63 slobodnih bacanja. Ipak, treba napomenuti kako je susret propustio Vedran Vukušić, a Mimica i Subotić su bili van stroja tjedan dana i to se svakako osjetilo na igri Splićana.

Najefikasniji kod Splita bili su Dijan sa 16 i Mimica s 13 koševa. Kraljević je dodao 10 poena. Mađare su predvodili Kalve i Šehović s 15 poena i Marton Bader s 9 koševa i 12 skokova.

U idućem kolu Split u derbiju dočekuje Partizan u subotu na Gripama.