Split nadigrao Ohrid

Split je u 19. kolu Druge ABA lige slavio u Ohridu, protiv istoimenog domaćina. “Žuti” su bili bolji rezultatom 76:108. Momčad Ivice Skelina bez poteškoća je nadigrala Makedonce. Već na poluvremenu Splićani su vodili s velikih 16 razlike, a u trećoj dionici potpuno su prelomili utakmicu.

Druga ABA liga, 19. kolo, 7. ožujka

AV Ohrid – Split 76:108 (17:19, 18:32, 21:29, 20:28)

(Scott 5, Kalajžić 15, Kedžo 19, Filipović 18, Katura 11, Marčinković 15, Najev 4, Jukić 4, Špaleta 7, Širko 10)

Na početku izjednačeno. Niti jedna momčad se nije uspjela odvojiti u prvih deset minuta, ali zato u drugoj dionici sjajni Goran Filipović ubacuje 16 od svojih 18 koševa i Split radi seriju 20:4 u samo pet minuta igre. Na poluvrijeme se odlazi s 35:51 za Žute. Već na početku drugog dijela Širko i Najev stavljaju točku na i. Split je poveo s plus 21 i tu je zapravo bio kraj rezultatske neizvjesnosti. Ostatak utakmice bio je samo rutinsko odrađivanje posla. A trener Splita je tako odmorio svoju momčad za utakmicu u domaćem prvenstvu. Svi igrači Splita su se uspjeli upisati u strijelce.