Split porazom zaključio Drugu ABA ligu

Splitski Žuti su poraženi na Gripama u posljednjem kolu regularnog dijela Druge ABA lige. Vršac je na kraju slavio rezultatom 79:84, a ključna se pokazala treća dionica kada je gostujuća momčad uspjeli steći osjetniju prednost. Splićani su došli u egal dvije minute prije kraja, ali promašili su neke važne šuteve koji su mogli utakmicu odvesti u drugom smjeru. Točno je takav opis cjelokupne Splitove sezone i predstave u Drugoj regionalnoj ligi.

Druga ABA liga, 22. kolo, 28. ožujka

Split – Vršac 79:84 (15:18, 24:22, 17:25, 23:19)

(Kedžo 17, Scott 16, Katura 13, Marčinković 11 – Simeunović 14, Pašajlić 12, Veljković 12)

Splićani su solidno startali sa 7:2 i 13:8 na početku, ali gosti su se ubrzo oporavili i preuzeli inicijativu do kraja prve dionice (15:18). Vrlo izjednačeno bilo je i u drugoj dionici gdje se niti jedna momčad nije uspjela značajnije odvojiti, iako je Split imao najviše pet poena prednosti. Simeunović-Pašajlić-Veljković, trolist gostujuće momčadi, pokazuju se bitnima za srpski sastav koji bježi na deset poena prednosti (47:57) sredinom treće dionice.

Imali su gosti i plus 13, ali Splićani smanjuju na 58:65 pred posljednjih deset minuta. Dvije minute prije kraja Marčinković i Scott vraćaju Split u igru (76:77). No, u završnici se Skelinova momčad ne snalazi na pravi način te u zadnjih 90 sekundi ostaju bez poena.