Split potvrdio krizu Škrljeva visokom pobjedom

Košarkaši Splita na domaćem su parketu upisali visoku pobjedu protiv Škrljeva. Momčad Damira Rajkovića upisala je još jedan poraz, ali ovog puta favorizirani Splićani su rutinski odradili posao. Široka rotacija, pregršt laganih poena i veća razina energije pokazali su se ključnim.

Deset poena viška nakon prve dionice bio je nagovještaj pozitivnih stvari za Splićane. S druge strane gostujuća momčad nije uspijevala ništa obraniti i prednost je u drugoj četvrtini rasla i do plus 20. Čak 49 poena postigli su domaćini u prvom dijelu te su nakon 20 minuta igre praktički riješili pitanje pobjednika (49:31).

Nastavak utakmice bio je potvrda visoke pobjede, domaćini su razigrali cijelu momčad. Zaigrali su i mlađi igrači od kojih treba spomenuti solidnu predstavu Ivana Perasovića koji je postigao 10 poena za 14 minuta, ali ono što imponira je zasigurno 100% preciznost (5/5 šut za dva).

Gosti su kroz zadnjih deset minuta malo ublažili poraz te je završilo rezultatom 97:78. Darko Bajo bio je najefikasniji kod Splita s 19 poena, a Pavle Marčinković je uz 15 poena upisao sedam skokova i šest asistencija. Kod Škrljeva su se istaknuli Josip Barnjak s 22 poena i sedam skokova te Ante Gospić s 20 poena.